loadcell ve baskül yardım

srdbhdr

Üye
Arkadaşlar benim bir projem var bir lcd ekrandan pic yardımı ile loadcell den aldığım bi,lgiyi göstermek istiyorum kısmen oldu da ama, tam istediğimi yapamadım şu ana kadar yaptığım bir mutfak terazisi aldım bunun içinden 5kg lık bir loadcell çıktı, 4 adet kablosu ve bunlar kırmızı, siyah, beyaz, yeşil kırmızı vdd +5v verdim siyah - (gnd), beyaz (-) sinyal ucu, yeşil ise (+) sinyal ucu, şimdi bir ina122 entegresi aldım bu entegre bir opamp ve gerilim farkını ölçüyor zaten loadcell deki gerilme yeşil ve beyaz uç arasında bir gerilim farkı oluşturuyor biz de onu ölçüyoruz ben de inamp122 ile bu farkı büyütüp, mcp3204 e verdim ve işlemci ile çok hassas bir şekilde loadcell i okudum fakat benim yapmak istediğim baskül tarzı birşey 4 adet loadcell lazım ben de bir baskül aldım ve içini açtım içinden loadcell'ler çıktı fakat şu şekilde

kqvl5.jpg

bunda ise 3 adet uç var yeşil yok bunu nasıl ölçeceğim bilmiyorum siyak ve kırmızı arası 2k beyaz ile diğerleri ayrı ayrı 1k veriyor ve baskülün içindeki bağlantı şu şekilde

kqvvp.jpg

şimdi burada baskülün içindeki loadceller ve bağlantısı var içindeki devre bu şekilde bağlanmış, işte sorun burada başlıyor buradan nasıl çıkış alacağım ve bu bilgiyi adc ye nasıl vereceğim yardımınızı bekliyorum selamlar

neden daha buyuk agirligi tartan tek loadcel kullanmiyorsun mesela zemic L6G 300KG luk

ölçümü aldığım tabya menteşeli olacağı için tek bir loadcell kullanamıyorum ama bir baskül harcayarak ve deneyerek sonuca ulaştım önerin için teşekkürler

nasil yaptiysan paylas belki birilerinin isine yarar

projenin yapılışı konusunda (devre şeması , yazılım) genel bilgi verebilirsen çok makbule geçer

merhaba benim de projem seninki gibi bende baskül sensörlerinden ayrı ayrı veri almak istiyorum ad620anz ile yükseltme yapıyorum iki tane half bridge sensörden veri alabiliyorum fakat ikisinde de ayrı ayrı değer almak istiyorum. fark yükselteci olarak bir girişe sabit voltaj veriyorum diğeri ise sensör olacak şekilde kalıyor fakat çalışmıyor. potansiyometre ile iki sensör varmış gibi birini sabit voltaj ve akımda giriş olarak verdiğimde diğerinin azalan dirençli sensör ise azaltım yönünde ya da artırım yönünde tepki vermesi gerekmez mi yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 20131229_145119.jpg
    20131229_145119.jpg
    99.3 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero