Loadcell seçimi?

Tabi yapılabilir. Çalıştım Siwarex ile çok iyi bir modül... Tabi çokta pahalı :)
İlk başta konfigürasyonu konusunda bayağı uğraştım.
Konfigüre etmek için ya elinizde TP700 Confort olmalı.
Yada WinCC Prof. kurup, Simensin aşağıdaki linkte verdiği uygulamayı simülasyonda çalıştırarak konfigüre etmelisiniz. İlk başlarda bayağı karışık :(..
Ama çok çok daha ucuz olan GMT PLC ve Loadcell modülü ilede yapabilirsiniz. (Yerli Malı, Yurdum Malı)
Ben ilk Kez GMT kullanarak daha yeni bir uygulama yaptım. Henüz test haricinde çalışma olmadığı için geri dönüş olmadı... Ama pek sorun çıkacağını sanmıyorum... Olası tek endişem elektriksel gürültüden etkilenip etkilenmeyeceğidir.
Siwarex için link;
https://support.industry.siemens.com/cs/document/66825585/tia-portal-project-„ready_for_use“-function-block-library-for-siwarex-wp231?dti=0&lc=en-WW
anladım s7-1200+ sıwarex+ ktp dokunmatik panel elimde mevcut , çalıştığım yerde genellikle m340 olduğu için sıemensle pek ilgilenemedim şöyle bir baktım karışık gelmişti hiç bulaşmadım o yüzden :)

anladım s7-1200+ sıwarex+ ktp dokunmatik panel elimde mevcut , çalıştığım yerde genellikle m340 olduğu için sıemensle pek ilgilenemedim şöyle bir baktım karışık gelmişti hiç bulaşmadım o yüzden :)
Bilmediğimiz herşey karışıktır... Bana görede modicon karışık :)
Özellikle hassasiyetin çok önemli olduğu ve AC sürücülerin bulunduğu yerlerde Siwarex tavsiye ederim..
Daha önce TX11 kullandığım dozajlama ve oto. torbalama sistemlerinde Sürücülerden dolayı sorun yaşıyordum. Siwarex ile değiştirdim rahatladım.

Bilmediğimiz herşey karışıktır... Bana görede modicon karışık :)
Özellikle hassasiyetin çok önemli olduğu ve AC sürücülerin bulunduğu yerlerde Siwarex tavsiye ederim..
Daha önce TX11 kullandığım dozajlama ve oto. torbalama sistemlerinde Sürücülerden dolayı sorun yaşıyordum. Siwarex ile değiştirdim rahatladım.
anladım hocam teşekkür ederim bende hazır sistem üzerinden eklemeler yapıp ilave etmeye çalışacağım bakalım nasıl olacak :)

Hocam dara ağırlığımla beraber yaklaşık 1200 kg olacakmış değiştirildi. Buna uygun nasıl bir loadcell seçmeliyim Silodan ölçecek ağırlığı , marka model önerdiğiniz bişey var mıdır ?
merhaba,

Loaddell olarak Zemic veya Kelly markası fiyat ve perfermonsı iyidir. ATS marka indikatör kullana bilirsiniz Analog,ethernet,485,232 çıkışları var.

Merhabalar, loadcelllerle ilgili panodaki transmitterle arasındaki mesafe önemli midir ? önemliyse bu mesafe ne kadar olmalıdır? son olarakta loadcell kablosu mu kullanılmalıdır yoksa blendajlı kablolarda iş görür mü?

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri