Loadcell Nasıl Çalışır? Resimli Anlatım

elimde tunaylar 2wt tartı cihazı var error 14 diye bir hata bildirimi veriyor bunun ne anlama geldiğini bilen varmı kantar üzerinde 6 adet load cell var bir tanesi yapılan ölçümlerde arızalı çıktı söktük acaba 6 sı olmadan çalışmıyormu yardımcı olursanız sevinirim servisi bile bizi tatmin etmedi cihaz arızası dedi cihazımızı gönderdik cihaz sağlam dedi tam anlayacağınız para tuzağı tekrar yardımcı olursanız sevinirim

Cihaz yapısın bilmiyorum ama 6 loadcell'den 5'e düşmesinde bir sakınca olacağını sanmıyorum. Ancak Arızalı Loadcell'i söktüğünüzde yeniden kalibrasyon yapmanız gerekir... imalatçı firma o konuda ne dedi size...

arkadaşım bilgilerin için teşekkürler biz tunaylar marka bir cihaz kullanıyoruz error 14 diye bir arıza veriyor bu ne olabilir bilgin varmı yardımcı olursanız sevinirim saygılar

imalatçı firma 2 loadcell arızalı dedi biz bir tanesinde arıza tesbit etdik

Sn. MURAD33 cihazı bilmiyorum. Ben PLC ile ağırlık kontrollü işler yaptım (paketleme, dozajlama gibi) Ama loadcell arızası olması ihtimali yüksek. Loadcelleri nasıl kontrol ettiniz bilmiyorum. Eğer mümkünse tek tek bağlayarak deneyin. Sağlam olanlar Yanlışta olsa bir değer göstereceklerdir.

3 kğ loadcell rahatlıkla 0.1 gram çalışır hatta 30 kğ lık loacell bile 0.1 garmı görür 1/300sn ad çevirebilirsen sıradan lc bile işini görür

c3 hassaslıktan ziyade 3000 bölüntü de hata toplamlarının r60 standardına uygunluğunu gösterir örneğin loadcell in c5 olması hassasiyetini değil 5000 lik bölüntüde bile hata sınırları içinde çalıştığını gösterir

1 tonlul luatcellerde besleme omajı 380
sinyal omajı 350 olur

Esit'in Loadcell imalatı olduğu için belki tamirini yapıyordur ama başka yerde tamirini yaptırmanız zor..

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri