Loadcell indicatör hmı haberleşme örneği

Bunlari birleştirmek için toplayıcı kullanmak şart mı aynı renk kabloları birleştirmek yeterli mi.
4 Ton hocam.
Loadcell ağırlıklarının toplamı olur.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Uzun süredir otomasyon sektöründeyim.
Bir çok kez loadcell uygulaması yaptım.
Aslında durum şundan ibaret. toplayıcı loadceller arasındak, mv farkını dengelemek için
gayet uygun çok hassas bir sonuç almak isteniyorsa toplayıcı ile mv farkını kapatmak gerek.

Şayet sistem gereği hassasiyet ihtiyacına göre karar verilebilinir. Eğer toplayıcı kullanmıyorsan kabloyu
düzgün bir şekilde birleştirmelisin.

Ayrıca toprak verdiğinden emin olmalısın.
İndikatöre en kısa yoldan ve düzgün bir şekilde götürmelisin.
Mümkün mertebe parazitli ortamlardan uzak tutmalısın.

Canlı hayvan baskülü için dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden bir tanesi alt platform sağlamlığı onun dışında loadcelleri terazisin de düzgün montajını yaparsanız ve kabloları çiftlik ortamında olduğu için özellikle farelerin yememesi için görselde ki gibi muhafaza ederseniz sizin için daha sağlıklı olacaktır . Loadcell kapasitesi mutlaka 2 ton seçin 1 ton ile 2 ton arasında 2 veya da 3 dolar fark olur ve indikatörün HOLD özelliğinin olduğuna dikkat edin zira hayvan huysuzlandığında net bir kg göremezsiniz hold basarsanız cihazdan cihaza göre değişiklik gösterir fakat ortalama 3 sn içinde en çok okuduğu değeri ekrana sabitler hayvan ne kadar huysuz olursa olsun sağlıklı bir tartım yaparsınız . Paylaştığınız keli indikatör de hold özelliğini devreye almak biraz zahmetli onun yerine Kobastar SW modelini kullanmanızı tavsiye ederim şimdiden kolay gelsin ...

selamlar. kendim canlı hayvan baskülü yapmak istiyorum. 4 adet loadcell bir adet indikatör alarak platformunu kendim yapacağım. sorum şu 4 adet loadcelli birbirine bağlayıp onu indikatöre nasıl iletebilirim. karmaşık bir işlemmidir. malzemeleri ve yapmak istediğim aletin görsellerini ekte gönderdim. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• pig_scale_sheep_scale_goat_scale_model (5).jpg
    pig_scale_sheep_scale_goat_scale_model (5).jpg
    137.7 KB · Görüntüleme: 17
Uzun süredir otomasyon sektöründeyim.
Bir çok kez loadcell uygulaması yaptım.
Aslında durum şundan ibaret. toplayıcı loadceller arasındak, mv farkını dengelemek için
gayet uygun çok hassas bir sonuç almak isteniyorsa toplayıcı ile mv farkını kapatmak gerek.

Şayet sistem gereği hassasiyet ihtiyacına göre karar verilebilinir. Eğer toplayıcı kullanmıyorsan kabloyu
düzgün bir şekilde birleştirmelisin.

Ayrıca toprak verdiğinden emin olmalısın.
İndikatöre en kısa yoldan ve düzgün bir şekilde götürmelisin.
Mümkün mertebe parazitli ortamlardan uzak tutmalısın.

toprak verme işlemi nasıl olacak. loadcellde 4 kablo var indikatörde 5 li pin var. toprağı sisteme nasıl vereceğiz?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri