Loadcell indicatör hmı haberleşme örneği

Şimdi daha plc modulu yada indicator kullanıyorlar
indikatör beraberinde özellik getirmesi modbus vb .. ayrıca haricen kontrol sunması tercih oluyor
iş biraz daha büyüğünde mecbur plc modulu almak gerekiyor..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Kobastar indicatör ile Gmt hmı haberleşmesi anlatılmıştır.
Kolay gelsin.

selamlar. kendim canlı hayvan baskülü yapmak istiyorum. 4 adet loadcell bir adet indikatör alarak platformunu kendim yapacağım. sorum şu 4 adet loadcelli birbirine bağlayıp onu indikatöre nasıl iletebilirim. karmaşık bir işlemmidir. malzemeleri ve yapmak istediğim aletin görsellerini ekte gönderdim. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• 2019-02-05_23h39_47.png
    2019-02-05_23h39_47.png
    194.1 KB · Görüntüleme: 14
selamlar. kendim canlı hayvan baskülü yapmak istiyorum. 4 adet loadcell bir adet indikatör alarak platformunu kendim yapacağım. sorum şu 4 adet loadcelli birbirine bağlayıp onu indikatöre nasıl iletebilirim. karmaşık bir işlemmidir. malzemeleri ve yapmak istediğim aletin görsellerini ekte gönderdim. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Yapmışsınız zaten :)
Loadcellerin aynı renk kablolarını birleştireceksiniz.
Kullandığınıız loadcellerin İn-out kablolarını tesbit edeceksiniz (Loadcellerin kutusundan çıkan kağıtta olur genellikle).
Sonra bir tane 9 pin erkek konnektör bulup ekli resimdekine karşılık gelecek şekilde loadcellerin kablolarını o konnektöre bağlayacaksınız..
Tamamdır.......

Ekli dosyalar

• keli.png
    keli.png
    171.3 KB · Görüntüleme: 10
Yapmışsınız zaten :)
Loadcellerin aynı renk kablolarını birleştireceksiniz.
Kullandığınıız loadcellerin İn-out kablolarını tesbit edeceksiniz (Loadcellerin kutusundan çıkan kağıtta olur genellikle).
Sonra bir tane 9 pin erkek konnektör bulup ekli resimdekine karşılık gelecek şekilde loadcellerin kablolarını o konnektöre bağlayacaksınız..
Tamamdır.......

teşekkürler. loadcellerin bir ayarı var mı vidalayıp geçecekmiyiz, önceden basküllerde köşe alma olayı varmış şu anda var mı? beni korkutan şu o kadar masraf edip malzemeler elimde patlamasın.

teşekkürler. loadcellerin bir ayarı var mı vidalayıp geçecekmiyiz, önceden basküllerde köşe alma olayı varmış şu anda var mı? beni korkutan şu o kadar masraf edip malzemeler elimde patlamasın.
Loadcellin bir ayarı yok. Zemine dengeli basmalarına dikkat etmeniz yeterli..
Ayarları indikatörde yapacaksınız. Kullanma kılavuzu vardır.

bağlantı kutusu koyup bağlantı kutusundaki pot ile köşe ayarları yapabilirsin yada direnç atarak yapabilirsin köşe ayarlarını.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri