Loadcell indicatör hmı haberleşme örneği

EFESU

Üye
Kobastar indicatör ile Gmt hmı haberleşmesi anlatılmıştır.
Kolay gelsin.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
guzel uygulama tesekkurler ,kafama bıse takıldı hocam loadcelli plc ıle haberlesmek ıstedınde analog ınputmu,analog outputmu kulllanılır..

hocam loadcell için
ya loadcell modulu kullanırsın analog input da değil outputda değil.
yada loadceller için indicatörler var benim video da verdiğim örnek gibi
farklı markaların indikatörleri var.

benim videoda anlattığım kobastar in indikatörü ..

anladım benım calıstıgım yersede var.lodcell doldur bosalt yapıyormakınada....ındıkatorde baykon panele ne yazarsan o kg mı alıyor demekkı plc ıle baglantısı yok olayı cozmeye calısıyorum.laadcel ın kalıbrasyonu calısma loadcelı felan tesekkurler

benım loddcel 6 kablolu ,ındıkatorde 220 ıle beslenıyor..2 kablo kalıyor ındıkatorde o zaman onlarda panele gıdıyor sanırım plc yoksa kesın ona gıdıyordur

hocam loadceller de 6 kablolu olan ile 4 kablolu olan arasında fark yok
6 kablolu olmasının sebebi uzak mesafelerde voltaj ve akım için sıkıntı olmasın die

sizde loadcell modelini ve indikatörünüzü atın buraya yardımcı olurum bağlantı konusunda.
indicatör loadcelle sabit akım ve volt uyguluyor.

indicatör beslemesi ile karıştırılmamalı

baglı zaten makınada efesu ben ogrenmek ıcın soruyorum sadece arastırıyorum soruyorum daha once yapmadım lodcell yada ındıkatorlu uygulama tesekkurler

bızım baykon ındıkatorunden cıkan kabloları takıp ettım sen alakası yok deyınce ama analog gırıse gırıyor plc de efesu

baykon o kendisi indicator oluyor yani işi baya uzatmışlar .. ordaki ağırlık bilgisini 0-10v yapıyor yada 4-20 yapıyor devamında mecburen analog module girmek zorunda kalıyorsun ... biraz pahallı bir yöntem veya tercih meselesi

Loadcellmmodul buna benzer bir modul tabi plc ye ait olan işi görüyor analog ve haricen indicatöre gerek kalmadan..

indicatör ve modul yerine ve kullanım amacına göre tercih edilir.

Son düzenleme:
4.20 ma calıstıgını bılıyorum bıkeresınde baykon servıs geldı kalıbrasyon ıcın ben kendım yapayım dıye taktım ıste.plc bılgımde olmadıgından bıyere kadar gelebılıyorum .ufak projeler cızıyorum ama ıs analog ınput ve cıkısa geldıgınde bılmedımden bıse yapamıyorum tesekkuler efesu

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri