Loadcell Giriş Ünitesi

Değer plc de 0 iken hmi de 0 ile 70 sapmaları oluyor ama plc de sürekli sıfır datayı ekrana taşımada var bi sorun
plc içerisinde değeri okuduğunuz yerin ekran görüntüsü ile HMI programında değeri okuduğunuz elemente çift tıklayın açılan pencerenin resmini koyarmısıınız buraya?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Dfrom k100 k12 d80 k1 plc

15151541715471705974281.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
From komutundaki ilk değer modül no değilmiydi? Sizin komut k100 ile başlıyor. Sistemde 101 adet modül takılı öyleyse? Modül sayısı da sınırlı değil mi? 100 tane takılabiliyormu?

Yoksa loadcell modülüne özel bi durummudur

Bende öle düşünüp loadcel modülünün adresinide from komutunun m1 nide 6 yapıp denedim bu sefer plc yede bilgi gelmez oldu yarın tekrar denicem

Sola takılan modül olduğu için k100 imiş. Öğrenmiş oldum.

Bilgisayarcı mantığı ile çözüm olmuş. [emoji846]

Ama çözüm çözümdür. İşe yaradıysa gerisi çok önemli değil.

Çöp panelden kalıbrasyon ışını nasıl yapabilirim bilen varmı

Arkadaşlar yeni başlayan birisi olarak PLC ile halı yıkama makinesi ve nar suyu makinesi yaptım kolaydı bunlar fakat şimdi dolum makinesi yapmaya çalışıyorum ama loadcell leri bir türlü programlayamadım. Kullandığım PLC DVP12SA2 ve genişleme modülü olarak DVP202LC kullanıyorum sistemde 2 adet loadcell var bunları adım adım nasıl kalibre ederim ve veriyi Dop ekrandan nasıl okuyabilirim? Bana yardımcı olun lütfen.Şimdiden teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri