Loadcell Giriş Ünitesi

ddv

Üye
merhaba ben bir uygulama için deltanın sv serisi plc ve loadcell giriş ünitesinden kullanacagım.

biraz sistemi anlatım 1 adet 2 silodan dozajlanan bunker var ve 2 adet paketleme ünitesi var bunların loadcel kalibrasyonları yapılacak ve belli kilolara geldiginde loadcell besleme helezonlarını durduracak.

burada benim çözemedigim kısım şu mesela ben start butonuna bastıgım zaman atıyorum
1. helezonun motorunu setliyorum mantık neydi tankın duldu seviye sensörü görünce
açık kontagı kapatıp motoru resetliyordu. bunu loadcellde nasıl yapacagız belli kiloya geldigi zaman mantıgını bi türlü çözemedim.

(fast otomasyonun sitesin demo kalibrasyon programını indirdim mantıgını bilmedim için hiç birşey anlamadım.)

bana bu loadcell modülünün kalibrasyonu ve çalıştırılması ile ilgili bilgi, döküman,anlatım, video herşeye açıgım yardım ederseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
evet sistem kuruldu ve hali hazırda çalışmakda

Selam ya hocam nasıl yazıyorsunuz kendinizden uygulama ben de delta ss aldim hobi olarak çalışmak icin valla fazla ugrasmadim ölecek kaldi ama cok istiyorum kendiligimden bole anolog kontrollü uygulamalar kendi kafamdan yapabileceğim bir uygulama ama nasil nerden baslicam bilemiyorum isin icine vordler dwordlar falan girince sapitiyorum sonrada hevesim kaciyo yapamiyorum anlamiyorum deyince kendime siz nasil biyontem le bu işi yapabiliyosun vwya nasil yaptiniz biraz izlemem yol hakkında bilgilendiremezmisiniz simdiden cok Teşekkürler allah razi olsun

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Sistemi yapmışsınız... Ben de benzerini yapacağım. Paylaşabilir misiniz?

Koly gelsin bende deltanın loadcell modülünü kullandım sa2 plc ve hmi loadcel modülünden bilgiye plc aktarıyorum bilgi net geliyor yalnız o bilgi yi d datası ile ekrandan okumak istediğimde sapmalar oluyor kefe boşken plcde 0 iken hmi de ağırlık bi 0 bi 70 gösteriyor sebebi ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum

Eyüp bey, Plc deki data türü ile hmi deki data türünü kontrol edin. Word, double word, float vb...

-loadcell ile delta loadcell kartının mV değerlerini kontrol edin.
-huh arkadaşımızın dediği gibi data türü önemli
-kalibrasyon detayını incelemenizi öneririm.
-bence loadcell değerini mV almaktansa, mV to mA çeviren dönüştürücüler var ve üzerinden kalibre edilebiliyor. Daha rahat olacağına eminim

Plc ye bilgi net geliyor ama hmi ye tasidigimda kefe boşken 2 saniye 0 1saniye 70 değeri geliyor bi türlü anlayamadım gitti parazittenmi dye kabloyu degistirdim yine aynı

Değer plc de 0 iken hmi de 0 ile 70 sapmaları oluyor ama plc de sürekli sıfır datayı ekrana taşımada var bi sorun

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri