loadcell devrede iken kaynak yapılırmı

kacmazzz

Üye
arkadaşlar acil bir yardıma ihtiyacım var 6 tonlık bir stok tankımız var bunun çıkış borusunda catlak var kaynak yapılması gerikiyor bir yandan da üretimin devam etmesi gerekiyor stok tankında bir adet loadcell var enerjiyi kesmeden kaynak işlemini yapsak plc ye ve loadcell'e zarar verirmiyiz

ben pek tavsiye etmem ama illakide yapmanız gerekiyorsa şaseyi kaynak yapacağınız yerin dibinden verin derim...

ben pek tavsiye etmem ama illakide yapmanız gerekiyorsa şaseyi kaynak yapacağınız yerin dibinden verin derim...
dibinden derken tam anlamadım sayın ansez çatlak tam paso bitiminde maşonla başka bir boru baglanıyor loadcell tankın tam altında buna benzer 15 adet daha tank var ve hepsi biribirine topraklı

kastım şu;
kaynağın şasesini kaynak yapacağın noktaya en yakın yerden ver, ayrıca imkanın varsa loadcelllerin bağlantı ve yük üçlarını kısadevre yap (loadcell in gövdesi ve uc kısmı)

kastım şu;
kaynağın şasesini kaynak yapacağın noktaya en yakın yerden ver, ayrıca imkanın varsa loadcelllerin bağlantı ve yük üçlarını kısadevre yap (loadcell in gövdesi ve uc kısmı)
teşşekkür ederim sayın ansez

yük hücresinin (loadcell) tartım ucu ve bağlantı ucundaki malzemenin birbirine teması yoktur zira olursa tartım yapılamaz yada hassas olmaz tartım yaptığınız kova vs. de şayet bir statik elektrik oluşursa bu yük hücresi üzerinden toprağa akabilir bu durumdada ya yük hücreniz yada indikatorunuz bozula bilir. sadece kaynak yaparken değil normaldede yük hücresinin iki ucunu köprülemenizi tavsiye ederim

yük hücresinin (loadcell) tartım ucu ve bağlantı ucundaki malzemenin birbirine teması yoktur zira olursa tartım yapılamaz yada hassas olmaz tartım yaptığınız kova vs. de şayet bir statik elektrik oluşursa bu yük hücresi üzerinden toprağa akabilir bu durumdada ya yük hücreniz yada indikatorunuz bozula bilir. sadece kaynak yaparken değil normaldede yük hücresinin iki ucunu köprülemenizi tavsiye ederim
sayın ansez daha kapalı oldugu için loadcell dikkat etmemişdim ama tavsiyeniz üzerine baktıgımda gördüm ki loadcell baglantı noktası ve yük ucu dediginiz gibi kısa devre şeklinde
yardımınız için teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri