Loadcell ölçüm sorunu

arloken

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Gerçekten şuan çok yardımınıza ihtiyacım var artık iyice sinirlerim bozuldu :( Loadcell imin bütün bağlantıları doğru, ina125 yükseltec ve ardiuno kullanıyorum. ina ve arduinoyu pcden gerilim veriyorum. yükseltecede direk 10 volt gerilim veriyorum. Her şey tmm ama ölçüm alamıyorum. üzerine baskı yaptığımda hiç bi tepki vermiyor. Kendi kendine baskı yapsamda yapmasamda kafasına göre değerlerde salınım yapıyor. Acaba kablolarında sorun mu var diye ikincisini spariş ettim ama durum yine aynı. İnada sıkıntımı var diye düşündüm loadcell yerine weston köprüsünü kendim kurdum onda da bir sıkıntı yok. Her tarafım aradım taradım ama loadcell hakkında bilgim dışında birşeyler olduğuna karar verdim. Umarım sorunuma bir cevap verebilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim hepinize.

Merhaba arkadaşlar,

Gerçekten şuan çok yardımınıza ihtiyacım var artık iyice sinirlerim bozuldu :( Loadcell imin bütün bağlantıları doğru, ina125 yükseltec ve ardiuno kullanıyorum. ina ve arduinoyu pcden gerilim veriyorum. yükseltecede direk 10 volt gerilim veriyorum. Her şey tmm ama ölçüm alamıyorum. üzerine baskı yaptığımda hiç bi tepki vermiyor. Kendi kendine baskı yapsamda yapmasamda kafasına göre değerlerde salınım yapıyor. Acaba kablolarında sorun mu var diye ikincisini spariş ettim ama durum yine aynı. İnada sıkıntımı var diye düşündüm loadcell yerine weston köprüsünü kendim kurdum onda da bir sıkıntı yok. Her tarafım aradım taradım ama loadcell hakkında bilgim dışında birşeyler olduğuna karar verdim. Umarım sorunuma bir cevap verebilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim hepinize.

Merhaba ,

Düşük bir ihtimal ama lütfen loadcell yönü ve kablo kodlarından baglantınızı kontrol ediniz ...

kablo bağlantısı kolay zaten onlar tmm ama yönden kastınız ne?

loadcell esneyerek ölçen bir alettir . bu da her modele göre degişen aparatları vardır . direk düz bir zemine koyarsanız ya da yanlış bir şekilde bağlarsanız ölçüm yapamazsınız .

yani iki ucundan tutarak çubuk kırarmış gibi büktüm esnettim olmadı üzerine bastırdım olmadı. yani bilemiyorum :(:( çok mutsuzum

loadcell i görmem mümkünse bir resim paylaşırsanız daha kolay yardımcı olabilirim :=)

baglantılarınızı kontrol edınız lutfen kırmızı + yesil- beyaz ile sıyah cıkıs uclarınız

@hcelik merhabalar ,sorun çözülmüştür belki fakat ben yinede not düşeyim.

+besleme/-besleme arası yüksek direnç ör. 350 ohm
+sinyal/-sinyal arası düşük ör. 290 ohm
+/- besleme ile +/- sinyal arasında 250 ohm gibi bir değer okunur.

bu değerler load cell kapasitesine veya imalatçı firmaya göre değişebilir.
yukarıda verilen değerler yaklaşık örnek olarak verdim.
kolay gelsin. @hcelik arkadasımız ozetlemıs

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri