LOAD CELL Z6FC3 SENSÖR HAKKINDA

merhaba bir konu hakkında fikirlerinizi soracağım.elimde itme kuvvetini ölçmek için iki adet Load cell sensör var. Z6FC3 50 kg. Bu iki sensörü yükün altına sağ ve sol tarafına yerleştireceğim. Sensörlerin çıkışını tek giriş-çıkışlı RM4220 amfi ile yükselteceğim. Sorum şu şekilde: Benden öncekiler amfinin tek girişine iki sensörün çıkış kablolarını birbirine bağlayıp girmişler.(yani kırmızı-kırmızı, beyaz-beyaz) ama ben bundan şüphe duyuyorum, bu iki tane pili paralel bağlamakla eşdeğer. Sizce bir tane daha amfi aldırmalı mıyım? daha sonra amfi çıkışlarını PLC'de toplayarak sonucu bulacağımı düşünüyorum.konu hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim?

iki loadcelli paralel bağlamak için 4lü amfiler varmış. ama şundan eminim load celli tek kanallı amfiye paralel bağlayınca hiçirşey olmuyor. çünkü her sensör kendi yükünü tartması lazım bu durumda tek bir sensör gibi davranıyor ve bir sensörün bağlantısını söksemde yine aynı tartım değerini alıyorum.bu nedenle ayrı ayrı bağlayıp sonucu toplayarak çözüme ulaştım.

İki loadcelli ayırıp iki ayrı amp. bağlamana gerek yok.
İki loadcell çıkışı mv değeri paralel birleştirdiğin zaman bileşke olarak toplanır. Çıkışı aslında tek loadcell gibi düşüne bilirsin.

İki loadcelli ayırıp iki ayrı amp. bağlamana gerek yok.
İki loadcell çıkışı mv değeri paralel birleştirdiğin zaman bileşke olarak toplanır. Çıkışı aslında tek loadcell gibi düşüne bilirsin.
volkan bey paralel voltaj değerleri aynı olmaz mı?paralel pil bağlamak gibi mesala amaç akım süresini arttırmaktır?voltaj nasıl toplanıyor izah edebilir misiniz?

voltajın bileşkesi alınır 1,3 mv ve 1,7 mv çıkış veren iki loadcelin ucunu paralel bağlarsan. Bileşkesi 1,5 mv olur sen çıkıştan 1,5 mv ölçersin.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri