LNB DiseqC Switch olarak kullanılır mı ?

vecivicivokke

"Elenktirink elaktirinik olurmu onsuz evlilink? "
Yönetici
Yönetici
Arkadaşlar merhaba. Biliyorum saçma bir soru ama başlık tamda araştırdığım bir soru

Çatıdan gelen uydu kablosunu evde 3 TV ye vermek istiyorum. Dayzek ile evde coklayabilirim fakat geçici bir iş olacağından svich almak istemedim. Elimde atıl duran 4 çıkışlı LNB var. Bunu dayzek svich olarak kullanabilirmiyim ? Böyle saçma bı teknigi Hiç Deneyen oldu mu acaba ?
( Çoklu LNB yi çatıdaki antene takamiyorum bu arada. Mesafe çok uzun 40 metre X3 kablo gerekiyor )

Çok farklı bir alan, o kadar bilgisi olan da bunla uğraşır mı bilemedim ... Takipteyim. 3 tv de aynı anda aynı saatlerde aktif mi olacak?

Çok farklı bir alan, o kadar bilgisi olan da bunla uğraşır mı bilemedim ... Takipteyim. 3 tv de aynı anda aynı saatlerde aktif mi olacak?
Aynen abicim farklı kanalları seyredecekler.

Arkadaşlar merhaba. Biliyorum saçma bir soru ama başlık tamda araştırdığım bir soru

Çatıdan gelen uydu kablosunu evde 3 TV ye vermek istiyorum. Dayzek ile evde coklayabilirim fakat geçici bir iş olacağından svich almak istemedim. Elimde atıl duran 4 çıkışlı LNB var. Bunu dayzek svich olarak kullanabilirmiyim ? Böyle saçma bı teknigi Hiç Deneyen oldu mu acaba ?
( Çoklu LNB yi çatıdaki antene takamiyorum bu arada. Mesafe çok uzun 40 metre X3 kablo gerekiyor )
Digitürk izliyorsanız ve LNB tipi MDU5 ise aşagıda diseqc ile değil splitter ile çoklama yapabilirsiniz.
Türksat yayını alıyorsanız aşağıda yine splitter ile çoklama yapılabilir ancak klasik olarak tüm TV'ler aynı anda aynı voltaj ile çalışan kanalları izleyebilir.
Çoklu LNB aşağıda dağıtıcı olarak kullanılamaz.
Sonuçta bağımsız izlemek için her TV için 1 kablo inişi zorunlu.

Diseqc protokolü temelde 1'den fazla uydu yayınını 1 TV'ye taşımak üzere geliştirilmiştir. Ürün üzerinde bulunan bağlantı noktaları 1'den fazla çanak anten için giriş sağlarken tek çıkış, 1 TV için çıkış verebilir.
Diseqc protokolünün çalışma mantığı için teknik detaya çok girmeden bilgi veren aşağıdaki link yararlı olabilir.
https://uyduhaberlesme.com/diseqc-nedir/

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri