lm35dz ile sıcaklık sensörü (lcd ile) nasıl yapılır?

berkay777

Üye
ZLAPzo.jpg

bana ve arkadaşıma burda ki proje ödevini verdi hoca ama ne yaptıysam yaptım yapamıyorum deniyorum olmuyor delikli plaketin üstüne bu devreyi nasıl kurabilirim bana anlatabiilirmisiniz? nisana proje teslim tarihi sınavlar felan başlamadan önce yapmam lazım acill yardımcı olursanız çok sevinirim hemde büyük sevap işlersiniz...

DEVRE BU LÜTFEN YAKIN ZAMANDA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM...

Önce devredeki malzemeleri temin edin ( satın alın), sonra malzemeleri delikli pertinaks üzerine kafana göre yerleştir, devre şemanıza bakarak küçük kablolarla lehimlemeleri yap, devredeki (+5V) uçlarını birleştir, bu birleşme noktası devrenizin (+) giriş ucu olacak, toprak görülen yerleri de birleştir, burası da devrenizin (-) giriş yani besleme ucu olacak. Eski model cep telefonu şarj cihazı bulmalısınız, bunun (+5V) gerilim vermesi gerek, bu cihaz ile devrene enerji ver.

Pic için gereken programı da yazın veya yazdırın. Bitti...:)

Bana kalırsa pertinaks kullanman şart değilse baskı devre kullan. Çünkü pertinaksta bağlantı yaparken kullanacağın kablolar yüksek frekansla çalışan picli devrelerde distorsiyona (elektriksel gürültü) yol açar.

Bana kalırsa pertinaks kullanman şart değilse baskı devre kullan. Çünkü pertinaksta bağlantı yaparken kullanacağın kablolar yüksek frekansla çalışan picli devrelerde distorsiyona (elektriksel gürültü) yol açar.

distorsiyon gürültü demek değildir. distorsiyon sinyalin şekil değiştirmesi durumudur ayrıca bazı durumlarda istenen birşeydir. sizin kastettiğiniz durum noise olacak. fakat bu devrede ne yüksek frekans var kristal de dahil nede yüksek frekans noise enterferesine yol açacak bir komponent var. delikli pertinaxın boyuda 10mt olmayacağından edi akımı yada yıldız bağlantı gibi sorunlarda tamamen göz ardı durumda olacak.
terminolojiye biraz dikkat edelim mümkünse

distorsiyon gürültü demek değildir. distorsiyon sinyalin şekil değiştirmesi durumudur ayrıca bazı durumlarda istenen birşeydir. sizin kastettiğiniz durum noise olacak. fakat bu devrede ne yüksek frekans var kristal de dahil nede yüksek frekans noise enterferesine yol açacak bir komponent var. delikli pertinaxın boyuda 10mt olmayacağından edi akımı yada yıldız bağlantı gibi sorunlarda tamamen göz ardı durumda olacak.
terminolojiye biraz dikkat edelim mümkünse
hatırlatmanız için teşekkür ederim sağolun.

Son düzenleme: