Lm338t güç kaynağı sorunu yardımm!!

katolog verilerine ve devreyi yapanlara bak.

Yaptığın devreyi yine eski pcb demi kuruyorsun yoksa dediğim gibi ayrı bir projeboard damı?

Devrende sorun var görünüyor. Yada LM regüle entegrende.

Son yaptığın devre nedir resimlermisin ? Dediğim gibi projeboard da yapmanda test etmende fayda var. Sorunu tesbit ederiz.

Elimde LM317 var ise yarın sana bir deneme yapıp video çeker eklerim buraya.

Hocam yeni 338 aldım onla yaptım. Bordda kuruyorum 0.30 arası ayarlıyor fakat borda kondları diyotları eklediğim zaman bakır levhadaki gibi 18-28v ayarlanıyor 18 den aşağı düşmüyor şimdi. Devreyi aldığım sitede 30v istiyorsanız r2 direnci iptal edip potu 2.5k dan 5k ya cıkarınız yazıyor sonradan gördüm. Benim de sorun ordaymış 12k direnci cıkarıp 5k pot direkt bağladım çalıştı fakat 18 den aşağı düşmüyo şimdi

Çıkışta boşaltma direnci varmı ?

Kondansatörünüz deşarj olmuyor olmasın 30 volta çıktıktan sonra voltaj düşmüyor olabiblir mi?

Çıkış kapasitörünüzün değeri nedir? Kaç mF ?

Hala bir sorun var ama anlamadım. Sonradan kurduğunuz devrede sorun var görünüyor.

Çıkıştan önce 35v4700uf kond var. Ondan önce 35v 12/03 kond var. Ondan da önce 220ohm direnc 338in ayar bacağıyla pota bağlı. Ondan da önce 1n4007 diyot 220 ohm direncle beraber ayar bacağıyla potta. Diyotun çizgili tarafı cıkışta diğer tarafı dirence bağlı yani

Çıkışa bir yük bağlayıp denermisiniz.

Çok akım çeken bir şey olmasın 50 - 100 ma çeken bir yük iyi olur. 1 k ohm 1 watt bir direnç bağlarsanız 30 ma akım çekecektir. 1 watt kadar ısı üretir daha düşük güçte direnç bağlarsanız yanar.

Merhaba,
LM338 satıcısı zengin olacak.Kardeşim girişte max 28 volttan fazlası entegreyi bozuyor.Datasına bak göreceksin.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri