Lm338t güç kaynağı sorunu yardımm!!

şemaya iyi bak yanlış bağlantı olmalı.

Tekrar tekrar bakıyorum doğru. Birde sen bakarmısın lütfen

lm317 bozuk olabilir...
LM338-circuit.png

LM317-typical-adjustable-regulator-ckt.png

Lm 317 yi kurdugunuz dwvreden ayirip varsa baska bir yerde bir projeboard da tekrar temel swmayi uygulayip calistirmayi deneyiniz.

Bence trafodan bir iki sipir saha sokseniz daha iyi idi. Sebeke voltajinin yukselmesi cikis voltajininda yukselmesine neden olacaktir. Cok yakin limitlerde kaliyor.

lm317 bozuk olabilir...
LM338-circuit.png

LM317-typical-adjustable-regulator-ckt.png
Bozuk değil sağlam

Lm 317 yi kurdugunuz dwvreden ayirip varsa baska bir yerde bir projeboard da tekrar temel swmayi uygulayip calistirmayi deneyiniz.

Bence trafodan bir iki sipir saha sokseniz daha iyi idi. Sebeke voltajinin yukselmesi cikis voltajininda yukselmesine neden olacaktir. Cok yakin limitlerde kaliyor
Denedim hocam potans da çalışıyor 317 de. Şemada potdan önce 12k direnç yazıyordu ben 12k bulamadımdan 10k taktım ve 5k pot kullandım. Acaba potdan önce 10k direnç yerine 220ohm felanmı taksam

Moderatör tarafında düzenlendi:
Temel şemada olarak şunu uygulayınız. Başka hiçbir parça takmayınız. potansiyometreyi 5 k ya düşürünüz. paralel direnç kullanmayınız. Taktığınız parçaların sağlam olduğundan emin olunuz. PArçalarınız sağlam olsa yada devre kurulumunda hata yapmamışsanız bu devrenin çalışmaması için hiçbir sebep yok.

Aşağıda 5 adet parça ile yapılan devreyi öncelikle uygulayınız çıkış alırsanız ona göre devreye koruma diyotları v.s. ekleyebilirsiniz. Hareket şemanız bu olsun.

custom_diagram_1_LM338.gif

@mustafa4289 düzenle butonunu kullanınız arka arkaya mesaj yazmayın!
Abi diğer konuyu silmeye calıştım ama silemedim bende farkındayım

Temel şemada olarak şunu uygulayınız. Başka hiçbir parça takmayınız. potansiyometreyi 5 k ya düşürünüz. paralel direnç kullanmayınız. Taktığınız parçaların sağlam olduğundan emin olunuz. PArçalarınız sağlam olsa yada devre kurulumunda hata yapmamışsanız bu devrenin çalışmaması için hiçbir sebep yok.

Aşağıda 5 adet parça ile yapılan devreyi öncelikle uygulayınız çıkış alırsanız ona göre devreye koruma diyotları v.s. ekleyebilirsiniz. Hareket şemanız bu olsun.

custom_diagram_1_LM338.gif
Tamam hocam ayarladım busefer 1 ile 7 volt ayarlıyor:)) 30 cıkmıyor neden?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri