LM338 li ayarlı güç kaynağı 2 - 25 volt. 150VA 5 Amper

arkadaslar bu dewre çalısmıyor kimse yapmasın

bu devreyi savunduğumdan değil ama üretici firmasının vermiş olduğu örnek devrelerden birisidir bu devre neden çalışmasın.?

ekte orjinal uygulama var

Ekli dosyalar

• orjinali.JPG
    orjinali.JPG
    26.5 KB · Görüntüleme: 132
çalısmıyor abi devrede bir yerde sorun war dewre su an elimde yaptım duruyo ama çalısmıyor :(

zaten kısadevre yaparak bagladım potans ta çalısıyor sorun nerde anlamadım LM338T bacak sıralaması soldan baslıyor degilmi 1,2,3 diye

taner74;92659]soldaki adj ,ortadaki out ve sağdaki in olacak diye biliyorum

ben yaptım bu devreyi sadece 3-5v arası ayar yapıyor. Her sitedeki çizimde hatalı kimisinde orta bacak out, kimisinde 3. bacak out. Tuhaf bir durum.

merhaba arkadaşlar bu devre yıllardır kullanılıyor çalişmaya çalişiyor yanlız tavsıye etmem artık teknolojı değıştı bunun yerıne swichmod entegre 3 amper çikişi ayarlanabılır lm338 gıbı isinma problemı yok her elektronik malzede isi problemı vardır bunda lm 338 e gore az yok denecek kadar lm 338 te 5 amper çikiş alırken entegrenın uzerınde yumurta pişirebılırsın:) LM 2576 ADJ ıle devre kurarsan isinmayı hissetmezsın entegrenın linkinide vereyımde aramayın bu arada 1.23 volt ıle 50 volt arası ayarlı yapabılırsınız. uygulama şeması 15 sayfa pdf te kolay gelsin

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/nationalsemiconductor/DS011476.PDF

Bu entegre tamamen saçma 2 tane pot yaktım. Pot un şase ve adj bacağı gerilim düşümü 12V gibi olduğunda yanıyor. Trafoyu kısa devre ediyor. Başka bir transistör ile sürülebilirse uzun ömürlü olur. Devre tamamen güçlü malzemeler istiyor.

kardeş teşekkürler gayet güzel çalışıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri