lm117 3.3V çıkışı 5V yapma

Merhaba arkadaşlar,

Elimde bir cihazı kablosuz olarak şarj eden kart var. Çıkışı 3.3V verecek şekilde tasarlanmış. Fakat ben 5V çıkış vermesini istiyorum. Kartta lm117 kullanılmış ve 3.3V çıkış veriyor. Nasıl 5V çıkışa çıkarabilirim yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

LM117 nin 1 nolu bacağı ile şase arasında bir direnç olmalıdır.
Bu direnç ayarlı ise istediğin gerilime ayarlayabilirsin.
Sabit direnç konulmuşsa bu direncin değerini 5V verecek şekilde artırmalısın.

LM117 nin 1 nolu bacağı ile şase arasında bir direnç olmalıdır.
Bu direnç ayarlı ise istediğin gerilime ayarlayabilirsin.
Sabit direnç konulmuşsa bu direncin değerini 5V verecek şekilde artırmalısın.

Hiçbir direnç kullanılmamış anladığım kadarıyla 3.3 V'a sabitlenmiş durumda. Sadece kondansatör bağlanmış.

Merhaba arkadaşlar,

Elimde bir cihazı kablosuz olarak şarj eden kart var. Çıkışı 3.3V verecek şekilde tasarlanmış. Fakat ben 5V çıkış vermesini istiyorum. Kartta lm117 kullanılmış ve 3.3V çıkış veriyor. Nasıl 5V çıkışa çıkarabilirim yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler
Resim eklesene cihazı açıp, böyle basit konu sayfalarca uzar gider. Söküm becerin yoksa marka model belirt inş birileri söküp nete resimlerini ifşa etmiştir.

lm1117 olmasın o
Evet 3.3 V cikis veren lm1117 entegresi kullanilmis. Internettn baktim bunlarin 3.3V ve 5V cikis veren turleri varmis. Simdi lm1117 5V cikis vereni satin alip takacagim ins cozum olur. Ama dedigim gibi direncle degil direk fixed 3.3V veren lm1117 kullanilmis. Yaniliyorsam yada baska bir cozum sunan varsa sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri