Linye ve Sorti

Desant Lehçeden Türkçeye geçmiş bir kelime olup iniş anlamındadır. Sıvadan önce duvara atılan borulara denir. Piyasa ağzı olup yönetmeliklerde ve birim fiyat tariflerinde geçmez.
Gene acigimizi buldun :)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhabalar herkese iyi çalışmalar dilerim Acaba ekteki WC ve depoda hangi sortilerden kaçar tane vardır? Yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• WC.jpg
    WC.jpg
    207.5 KB · Görüntüleme: 64
Depoda 1 komütatör + 2 paralel sorti var.
Abdesthane sağ tarafta 1 ad linyeye 10ad sorti çizmişsin olmaz !
Panodan şalterle beslemeler ve hareket dedektörlü aydınlatmaları ayrı kalem olarak giriniz borusunu kablosunu v.s. v.s.

Depoda 1 komütatör + 2 paralel sorti var.
Abdesthane sağ tarafta 1 ad linyeye 10ad sorti çizmişsin olmaz !
Panodan şalterle beslemeler ve hareket dedektörlü aydınlatmaları ayrı kalem olarak giriniz borusunu kablosunu v.s. v.s.
Abi çizen ben değilim en fazla 9 adet aydınlatma sortisi olur. Farkındayım o linyedekini de 9 adet görsek WC kısmında Abdesthane ve lavabolarda kaç adet sorti ve hangi sortiler oluyor? Acaba izah edebilir misiniz hepsi normal sorti midir? Bu şekilde olsa 27 sorti mi verilmesi gerekir?

Güzel kardeşim türkçe yazdım ama anlaşılamadım !
Aydınlatma sortisi dediğin zaman işin içine anahtarıda girer sen ise panodan direk besliyorsun panoya mandal şalter mi koydun, pako şalter mi koydu ne yaptıysan sorti kapsamına girmez. Ayrı ayrı yazacaksın diyorum ! boru+kablo+pako ... anladın ?

Güzel kardeşim türkçe yazdım ama anlaşılamadım !
Aydınlatma sortisi dediğin zaman işin içine anahtarıda girer sen ise panodan direk besliyorsun panoya mandal şalter mi koydun, pako şalter mi koydu ne yaptıysan sorti kapsamına girmez. Ayrı ayrı yazacaksın diyorum ! boru+kablo+pako ... anladın ?
Teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

Sigortadan çıkış alınıp 9 tane sensörlü armatür bağlanmış. burdaki sortiyi nasıl yazarız.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri