Linux Dağıtımları Download Linkleri, Ubuntu,Debian,Suse,Pardus....

yardım rica ediyorum. Daha önce linux kullanmadım ve ilk kullanım olarak hangisini seçeceğimi bilmiyorum.windowsta macromedia dreamweaver,photoshop,coreldraw,acad gibi programlarla haşır neşir oldum.Acaba bunların ubuntu'da ve pardus'ta yerine geçecek olanlar hangisidir veya var mıdır ? Ya da bu programların eşdeğeri olan hangi linux var ?

yardım rica ediyorum. Daha önce linux kullanmadım ve ilk kullanım olarak hangisini seçeceğimi bilmiyorum.windowsta macromedia dreamweaver,photoshop,coreldraw,acad gibi programlarla haşır neşir oldum.Acaba bunların ubuntu'da ve pardus'ta yerine geçecek olanlar hangisidir veya var mıdır ? Ya da bu programların eşdeğeri olan hangi linux var ?

Yeni kullanicilar icin en rahat dagitimlardan birisi Ubuntu, onu denemeni tavsiye ederim. Windows programlarini Wine adli program yardımıyla GNU/Linux'da calistirabilirsin yalniz senin kullandığın programlara bakılırsa Windows'da kalman senin için daha iyi.

GNU/Linux ortamındaki programlar, Windows benzerlerine göre biraz farklı. Örneğin Dreamweaver'ın tam benzeri birsey yok. Bluefish, Quanta Plus gibi alternatifleri var.

Photoshop alternatifi olarak GIMP kullanabilirsin.

Autocad'in yerini tutacak birsey yok, 2 boyutlu basit cizimler için Qcad kullanabilirsin.

GNU/Linux'a gecmekte en cok kullanan kişiler, senin bu saydığın programları kullananlar. Autocad, Photoshop, Dreamweaver kullanmayi seven ve GNU/Linux'a gecmeye çalışan ama sıkılıp vazgeçen çok kişi gördüm.

Teşekkürler Emrah kardeşim, gerçekten tam istediğim türde açıklamaydı.Sevimdim ama üzüldüm de.Yaw ben bu linux'u bir türlü raya oturtamayacam galiba.Hem sayısız faydalarını okuyup duruyorum.Hem de onda yetersiz bunda yetersiz yorumlarınızı.İçim kararıyor bazen valla..

Ben VmWare'e kurmuştum hem Ubuntu hem Pardus. Ara sıra Ubuntu kullanıyorum. Pardus'ta da güzel özellikler var ama linux kullananlar bilir, Bir dağıtıma alıştığınız zaman değiştirmek istemezsiniz.

Bu şekilde biraz yavaş çalışıyor ama sabit disk bölümleme derdinden kurtarıyo ayrıca windows ta sürekli elimin altında. Linux'u ilk defa kullanacaklara tavsiye ederim.

Vmware i www.vmware.com adresinden indirip kurup deneme yapabilirsiniz. Takıldığınız nokta olursa yardımcı olmaya çalışırım...

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri