Linux Cnc Programi

_weron_

Üye
Merhaba Arkadaslar
Linux uzerine yazilmis cnc programi var.Ucretsiz bir program.Bu programi daha once kullanan arastiran arkadaslar varmi bilgi ve birikimlerini bizimle paylasirmi
screen_thumb.png

http://linuxcnc.org

Atıl bir bilgisayara kurdum ama cnc makinesine bağlayıp test edecek vakti bulamadım. Gerçekten kullanan birisinin bilgilerinden faydalanmak isterim :)

Daha öncelerde konusu geçmişti.
Teoride gecikmesiz cpu clock erişimi yaptığından daha iyi olması gerekirken,çok tat alamadım.
Linuxa iyi hakim birisi için belki kullanışlı olabilir ama asıl bana lazım olan bir kaç mach3 plugin bunda olmayınca geri mach3 deneyimlemeye devam ettim.

Daha öncelerde konusu geçmişti.
Teoride gecikmesiz cpu clock erişimi yaptığından daha iyi olması gerekirken,çok tat alamadım.
Linuxa iyi hakim birisi için belki kullanışlı olabilir ama asıl bana lazım olan bir kaç mach3 plugin bunda olmayınca geri mach3 deneyimlemeye devam ettim.

Anladım peki linux da cad cam programlari ni kullandinizmi?

Anladım peki linux da cad cam programlari ni kullandinizmi?

evet, emulatörle win programı yanında librecad ,freecad,gcad gibi bir kaç tane daha denedim ama pek randımanlı olmadı.linuxa girişeceksenizz kediyi ihmal etmeyin derim,yerli alanda oldukça başarılı.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri