Lineer Aktüatörler Hakkında Bilgi

KAYSERİ

Profesyonel Üye
Küçük bir makine üzerinde çalışma yapıyorum kendi çapımda. Makinede mengene açma kapama işlemi için hidrolik sistem yerine servo motorlu yada step motorlu lineer aktüatör kullanmak istiyorum. Mengene sıkıştırma gücü 5-6 ton aralığında olacak. Çalışma stroku 35 cm. Bu güce uygun linner aktüatörler çok mu büyük olurlar maaliyeti ne kadar olur yaklaşık olarak. Konu hakkında biraz bilgi edinmek istiyorum yardımcı olur musunuz ?

2.Sorum: Hazırını almak yerine kendimiz imal etsek mantıklı olur mu ?

kamyonet elk. krikoları aklıma geliyor veya sanayideki liftler. Başka seçenek hidrolik kriko (şimdi baktım 12 t fiyatı 90 küsür) ile şarjlı matkap birleştir, kolun piston hareketi için bir de mekanizma yeter.

kamyonet elk. krikoları aklıma geliyor veya sanayideki liftler. Başka seçenek hidrolik kriko (şimdi baktım 12 t fiyatı 90 küsür) ile şarjlı matkap birleştir, kolun piston hareketi için bir de mekanizma yeter.

Kriko ile şarjlı matkabı nasıl birleştireceğim.

Krank mekanizması yapman gerek. Bir disk bir pim biraz ek parça ... vidyoyu izle

Krank mekanizması yapman gerek. Bir disk bir pim biraz ek parça ... vidyoyu izle

bahsettiğim olay bunlardan abi. O videodaki düzenek işime yaramaz. Hidrolik pistonun cnc vidası ve servo kullanılarak elektrikli hala dönüşmesi

Açma kapama için yeter iş zamanı için diyeceğim söz yok. Vidyondakiler o ağırlığı karşılar mı?

Açma kapama için yeter iş zamanı için diyeceğim söz yok. Vidyondakiler o ağırlığı karşılar mı?

Videodakiler bir hayli büyük :) Ama teknik hesap kısmından çok anlamıyorum. O yüzden takılıyorum biraz.

Redüktör çıkış gücü hesabını bilir misin ?

Aynen bende de hesap yok. Yöneticilerden biri bir pro önermişti yoksa tork için miydi? Nette araştırınca bulunur, mil çapı motor hızı vb. ihtiyaç duyuluyor hatırladığım kadar.

Aynen bende de hesap yok. Yöneticilerden biri bir pro önermişti yoksa tork için miydi? Nette araştırınca bulunur, mil çapı motor hızı vb. ihtiyaç duyuluyor hatırladığım kadar.
İnternette çok aradım ama bulamadım en azından ben beceremedim :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri