Lifepo4 Akünün OHM yüksek geldigi icin kapasitörlere yükü birden veriyor kapanıyor

tepe voltajı 33 teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için arkadaşlar.
Hocam aynı sorunu yaşıyorum, bu bms nin kapatma olayına çare bulabildiniz mi? Yardımcı olabilirmisin

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
BMS değil arkadaşın inverter ani akım gelince kesime gidiyor. Gerilim/volt yüksek geliyor olmalı. Araya soft starter benzeri 24 volt lamba seri bağlanarak (2 adet 12 volt araba fren ampulu seri bağlanarak da olabilir) inverter devreye alınmalı. Lamba sürekli bağlantıda olsun. İnverter hassas olabilir. Bendeki mexxsun 300/600 watt tam sinüs inverter de aşırı şarjda kesime gidip cıyaklamaya başlıyor.

BMS değil arkadaşın inverter ani akım gelince kesime gidiyor. Gerilim/volt yüksek geliyor olmalı. Araya soft starter benzeri 24 volt lamba seri bağlanarak (2 adet 12 volt araba fren ampulu seri bağlanarak da olabilir) inverter devreye alınmalı. Lamba sürekli bağlantıda olsun. İnverter hassas olabilir. Bendeki mexxsun 300/600 watt tam sinüs inverter de aşırı şarjda kesime gidip cıyaklamaya başlıyor.
Hocam evet söylediklerine katılıyorum. Bu dediklerin lfp akü dolunca yaşanan bişey. Ya yazdıkların gibi çözümler olmalı yada lfp4 uyumlu solar şarj olmalı. Buraya kadar hemfikiriz.

Aküyü invertöre bağladığımız anda akü çıkış voltajı kesiliyor. Akü sağlam ama inverter içerisindeki kondansatörler dolayısıyla anlık zınk diyip akımı çekince bms kapatıyor ilk açılışta. Buna çözüm arıyorum, yardımlarınız için çok teşekkürler.

Lfp uyumlu şarj cihazlarını bilmiyorum. Sonuçta arada bms var. Akü dolunca bağlantı kopuyor ve panelden gelen gerilim 18-20 volt'lara zıplıyor. Ben kamera ve led aydınlatma için 12 volt sistem kurduğum için yüksek volt arızaya sebep olmasın diye yüklerin önüne bir adet dc-dc volt ayarlı regülatör koydum ve sabit 12 volt'a ayarladım. Seri lamba işe yarayabilir. İnverterin marka modeli nedir, bir ayarı yok mu?

İnverter in akü seçimini lifepo 4 yapın, eğer varsa tabii. Muhtemelen jel aküye ayarlıdır. yanlış bilmiyorsam jel ile lifepo nun dolum süreleri farklı.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri