LiFePO4 Akü ölçümü

bekdil

Üye
Merhaba Herkese,
Belki kolay bir soru ama bilmediğimden soruyorum. 8S LiFePO4 batarya 25.2 V 24Ah bir batarya var. çıkışının volt ölçümünü yapacaktım avometreyi bataryanın çıkış uçlarına değdirdiğim de kısa devre gibi kıvılcım çıkardı. Paralel bağladım avometreyi. Bu bataryanın çıkış ölçümünü yanlış mı yaptım ve ya başka şekilde mi ölçülüyor yardımcı olur musunuz ?
Bataryanın şarjlı mı çıkış voltu kaç ona bakmak için ölçüm yapacaktım.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Akım/amper kademesinde ölmediyseniz ve uygun dc volt kademesindeyse normal ölçmeniz gerekir.

Akım/amper kademesinde ölmediyseniz ve uygun dc volt kademesindeyse normal ölçmeniz gerekir.
volt kademesindeydim ancak avometrenin kırmızı propu 10A bölümündeydi ondan mı yapmıştır.
Böyle giderse birgün elektrik çarpçak ölüp gidecem :D

Onu da soracaktım proplar uygun yerde mi diye, ayıp olmasın dedim.;)

Neyse Allah korusun. Uygun şekilde ölçerseniz voltajı öğrenirsiniz. Bende de 12V 60Ah LFP var. 14.6V ile şarj ediyorum. Üzerindeki BMS kartı/devresi aşırı şarjda ve aşırı deşarjda bağlantıyı kesiyor.

Onu da soracaktım proplar uygun yerde mi diye, ayıp olmasın dedim.;)

Neyse Allah korusun. Uygun şekilde ölçerseniz voltajı öğrenirsiniz. Bende de 12V 60Ah LFP var. 14.6V ile şarj ediyorum. Üzerindeki BMS kartı/devresi aşırı şarjda ve aşırı deşarjda bağlantıyı kesiyor.
proptan dolayı yani iyi bari korkudan elimi sürmedim bende birdaha öğrenip öyle ölçüyüm diye. yine paçayı yırttım :)

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri