Liebherr Marka Mini Buzdolabi Kontrol Kart Arizasi

zarkuz

Üye
Merhaba,

Buzdolabim calimiyordu once Role ve Termikleri kontrol ettim herhangi bir ariza yoktu. Sonra Termige elektrik gelmedigini anladim. Ana kart arizasi sonucu olduguna karar verdim. Cunku termige direk 220 verince kompressor calisiyor ve dolap sogutuyor ama bu sekilde dolap surekli calisacak.

Anakart ilisikteki gibi, dolabin icinde 2 ayri Prob var bunlar sogudukca direncleri yukseliyor. Bu problarin uclari anakarta geliyor ve isi ayarlari burdan yapiliyor. Ana karta 220Euro istediler, bunu vermek sacmalik olacak, bende baska bir cozum bulmaya calisiyorum.

Benim merak ettigim acaba bu problardan birinin ucunu kessem ve bir termostat baglasam bu sekilde termige giden ucun kontrolunu saglayabilir miyim? Hangi tip termostat benim isimi gorur. Veya bu sekilde yapilmasi sakinca yaratir mi? Bu konuda tecrubesi olan, bana fikir verebilecek olan olursa simdiden cok tesekkur ederim.

Ekli dosyalar

• 20191027_153552_resized.jpg
    20191027_153552_resized.jpg
    527.9 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG-20191027-WA0008.jpeg
    IMG-20191027-WA0008.jpeg
    200.6 KB · Görüntüleme: 15
bende de liebherr buzdolabı var arkadaş, kartın üzrindeki kondastörleri değiştir. öyle dene, eğer işlemci sıkıntılıysa yapacak bir şey yok

evet, ölçü aletin varsa üzerindeki bileşenleri de ölç kontrol et, eğer bilmiyorsan ve istanbuldaysan bakımcıı ustadan yardım iste

Merhaba,

Buzdolabim calimiyordu once Role ve Termikleri kontrol ettim herhangi bir ariza yoktu. Sonra Termige elektrik gelmedigini anladim. Ana kart arizasi sonucu olduguna karar verdim. Cunku termige direk 220 verince kompressor calisiyor ve dolap sogutuyor ama bu sekilde dolap surekli calisacak.

Anakart ilisikteki gibi, dolabin icinde 2 ayri Prob var bunlar sogudukca direncleri yukseliyor. Bu problarin uclari anakarta geliyor ve isi ayarlari burdan yapiliyor. Ana karta 220Euro istediler, bunu vermek sacmalik olacak, bende baska bir cozum bulmaya calisiyorum.

Benim merak ettigim acaba bu problardan birinin ucunu kessem ve bir termostat baglasam bu sekilde termige giden ucun kontrolunu saglayabilir miyim? Hangi tip termostat benim isimi gorur. Veya bu sekilde yapilmasi sakinca yaratir mi? Bu konuda tecrubesi olan, bana fikir verebilecek olan olursa simdiden cok tesekkur ederim.
kardeş istanbuldaysan bana ulaş tel: 0536 462 18 59

uçlarını kesip termostat bağlasam olur mu dediğin uçar; sıcaklık ile değişken hassas dirençlere ait gözüküyor, bunların yerine termostat bağlayamazsın; dolabın kontrol kartını devreden çıkarıp kompresöre doğrudan enerji verecek bir termostat bağlayabilirsin pekala.

Bence orjinalliği bozulmasın, liebherr en kaliteli en az tüketimi olan, teknoloji standartlarını belirleyen dolaptır; anakartı anlayan birine gönder (istanbuldaysan bakımcıı kullanıcı adlı, forumdan arkadaşımıza danış)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri