Libelle temizlik robotu kart bağlantı sorunu

Libelle marka ıslak kuru bir temizlik robotu geçti elime. Motora kurum vs. çekilmesinden kaynaklı motor çalışmıyordu. Motoru temizliği ve kömür değişiminden sonra motoru çalıştırdım. Ama karttan motora enerji gelmiyordu. Triyak değişti ama kartta motor soketlerinin ikisinede nötr geliyor faz gelmiyor. Kartta motor soketleri ve faz nötr girişleri haricinde iki soket daha var. Acaba kabloları yanlış soketlere mi bağlıyorum. Daha önce bu tip kartlarla uğraşan ustalarımdan yardım rica ediyorum

Ekli dosyalar

Arsivimde kalmış yardımcı olur inşallah IMG_20180831_153946.jpg
Benim soktuğum de faz nötr girişi iki adet motor çıkışı iki adette swich çıkışı vardı kart farklı sanırım biraz faz nötr girişi varistor yolunu takip et.

Ekli dosyalar

Arsivimde kalmış yardımcı olur inşallah Ekli dosyayı görüntüle 49052
Benim soktuğum de faz nötr girişi iki adet motor çıkışı iki adette swich çıkışı vardı kart farklı sanırım biraz faz nötr girişi varistor yolunu takip et.
İlgin için teşekkürler ustam. Bendeki makine bunun bir alt modeli sanırım. Peki kartta ki s yazan soketler nedir bir bilgin varmı acaba

S yazanlar swich m yazanlar motor faz nötr yolunu da varistor den takip et.Tahminimce en baş faz diğer taraftan en sonda nötr karışık takabilirsin anahtardan çıkan iki terminali çünkü kapasitör ve varistor var.

arkaplan

Usta Üye

Sorun emniyet switc'indeymiş. Arızalıymış değiştirince düzeldi. Teşekkürler yardımlarınız için.