Li-ion Bataryamı, Li-po Bataryamı?

Li-ion mu Li-po mu?

• Kullanılan toplam oy
    7
  • Anket kapatılmış .
Ekli dosyayı görüntüle 46254 Tp4056 nın çıkışına over dishcharge devresi kurmalısınız.

Mesela örnek dw01 ile yapılmış koruma devresi şeması ektedir.
Bu devrenin çalışma mantığı nedir? Tp4056 yı değil, sadece Dw01 devresini anlamadım. Hangi direncin anlamı ne? Nasıl çalışır? Umarım sizi fazla sıkmıyorumdur. Sadece acemi ve meraklıyım.

Bu devrenin çalışma mantığı nedir? Tp4056 yı değil, sadece Dw01 devresini anlamadım. Hangi direncin anlamı ne? Nasıl çalışır? Umarım sizi fazla sıkmıyorumdur. Sadece acemi ve meraklıyım.

Şu an aklımda değil hangi direnç ne işe yarıyor zaten üzerinde çok parça yok.

Buradaki amaç bu entegre pil gerilimi işe çalışıyor. Çıkışında gördüğünüz üzere bir mosfet gurubu var. Bu entegre sadece pil gerilimini takip ediyor. Batarya mosfet üzerinden çıkış veriyor. Pil gerilimi ne zaman alt limit olan 3.2 volta geldi o zaman mosfetleri yalıtıma geçirerek çıkışa voltaj vermeyi kesiyor.

Amaç ve çalışma şekli bu.

3.2v değil de 3.7v olması gerekmiyor mu? O 3.7V'tan 3.2V'a inene kadar ne kapasite düşümleri yaşar kim bilir?

4.2 ful şarj
3.6 normal voltaj
3.2 volt boş pil gerilimi diye biliyorum.

Devredeki 100 ohmluk dirençten pilin voltajını okuyor galiba. 3.2voltta kesiyorsa, 3.7voltta kesmesi için r5 direncini yükseltmem mi gerek?

Devredeki 100 ohmluk dirençten pilin voltajını okuyor galiba. 3.2voltta kesiyorsa, 3.7voltta kesmesi için r5 direncini yükseltmem mi gerek?

Eğer bu soru bana ise ,

Voltajlar aklımda kalan degerlerdir. voltajlar yanlış olabilir. Entegrenin datasheetine bakmakta fayda var.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri