LGA2011 ve LGA1151 soket tavsiyesi

Quadro P400... Bilmiyorum. Aslında al. En azından bir şeyler yapabilirsin. Çok büyük dosyalarla çalışma. Ekran kartını fazla zorlar. Sonuçta bu 3D modelleme.
850 Evo elde varsa değerlendirilebilir. Ancak ileride 860 Pro 512GB almanı tavsiye ederim.
RAM 1600MHz değil de 2400MHz olanı bulunursa çok iyi olur.
WD'nin Black serisi efsanedir. O HDD'yi ben bulsam ben de alırım :) Fakat gelince hiçbir şey yükleme. Direkt SSD'ye CCleaner kur, disk silme bölümünden 3 geçişli silmeyi seç. 35 geçişli daha güvenli olur fakat çok ama çok uzun sürer. Tabii 3 geçişli de kısa sürmez. Ama 35 geçişli gibi değildir.
OCZ çok iyi bir firma, fakat PSU'larını çok kullanan yok. Ben olsam bilinen bir marka alırım. Cooler Master, FSP, High Power gibi firmalar bu işte en iyileridir. OCZ'nin üretimini de High Power yapıyor ama kendi üretimi gibi olmaz.
Rami araştırdım 2400 alacağım. İşlemcinin destekeleyeciği frekanstan fazla olursa sıkıntı olmaz herhalde. Ekran kartını çok zorlamam her seferinde bir parça çizebilirim çünkü o kadar vaktim yok. Psu yu dediğiniz gibi alırım. Wd black hdd yi aldığımda dediğiniz üç aşamalı ya da 35 aşamalı silme ne gibi faydası olur.
Ekran kartı olarakta Quadro M2000 4Gb 128Bit.

Rami araştırdım 2400 alacağım. İşlemcinin destekeleyeciği frekanstan fazla olursa sıkıntı olmaz herhalde. Ekran kartını çok zorlamam her seferinde bir parça çizebilirim çünkü o kadar vaktim yok. Psu yu dediğiniz gibi alırım. Wd black hdd yi aldığımda dediğiniz üç aşamalı ya da 35 aşamalı silme ne gibi faydası olur.
Ekran kartı olarakta Quadro M2000 4Gb 128Bit.
HDD'yi silmen gerekecek. Çünkü içerisine yerleştirilmiş dosyalar var ise bilgisayarını saldırılara çok açık hale getirir. Ayrıca firmware update yapman gerekecek.
İşlemci 1866MHz destekliyor. Ancak görülüyor ki bu işlemcinin bulunduğu birçok sistem 2133MHz veya 2400MHz kullanıyor. Kullan gitsin bir şey olmaz.
Quadro M serisini artık kullanma. Mümkünse resmini attığın P400 kartı kullan. Çünkü Quadro M serisinin mimarisi GTX 9xx serisinin mimarisine dayanıyor. Ancak P serisi GTX 10xx serisinin mimarisini kullanıyor.
Ekran kartı belleğine bakma, o kart asla 4GB kullanamaz. Haa 4K monitör alıyorum diyorsan, olabilir. Ama en son seçenek olarak olabilir.

HDD'yi silmen gerekecek. Çünkü içerisine yerleştirilmiş dosyalar var ise bilgisayarını saldırılara çok açık hale getirir. Ayrıca firmware update yapman gerekecek.
İşlemci 1866MHz destekliyor. Ancak görülüyor ki bu işlemcinin bulunduğu birçok sistem 2133MHz veya 2400MHz kullanıyor. Kullan gitsin bir şey olmaz.
Quadro M serisini artık kullanma. Mümkünse resmini attığın P400 kartı kullan. Çünkü Quadro M serisinin mimarisi GTX 9xx serisinin mimarisine dayanıyor. Ancak P serisi GTX 10xx serisinin mimarisini kullanıyor.
Ekran kartı belleğine bakma, o kart asla 4GB kullanamaz. Haa 4K monitör alıyorum diyorsan, olabilir. Ama en son seçenek olarak olabilir.
Sağolun beni bir yanlış hamleden kurtardınız? 1000 TL’ye kadar önerebileceğiniz bir QUADRO var mı ?
İkinci elde olur. P400 64 bit miş. Bu yüzden pek ısınmadım.

Sağolun beni bir yanlış hamleden kurtardınız? 1000 TL’ye kadar önerebileceğiniz bir QUADRO var mı ?
İkinci elde olur. P400 64 bit miş. Bu yüzden pek ısınmadım.
64 bit olduğuna bakma. Yeni mimari yaklaşık olarak 4 kat sıkıştırma yapıyor. Yani aslında 64 bit değil, 256 bit.
Ekleme:
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...uadro-p600-2gb-ddr5-garantili-598045246/detay
Quadro P600. Tam 1000 TL. Hem 128 bit. Madem 64 bit için şüphen var.

F514AF08-8CA9-43E7-A1B3-DA5844BC65B8.png

Pc nin son hali bu. 80+ 750w psu da alırım. 850 Evo mevcut. Bir kaç ay sonra
Pcıe ssd alabilirim.
Sonra ram takviyesi.
Ve 12 çekirdek işlemci bulurum. Güzel bir soğutucu da alırım. Miss gibi olur.

Ekli dosyayı görüntüle 47461
Pc nin son hali bu. 80+ 750w psu da alırım. 850 Evo mevcut. Bir kaç ay sonra
Pcıe ssd alabilirim.
Sonra ram takviyesi.
Ve 12 çekirdek işlemci bulurum. Güzel bir soğutucu da alırım. Miss gibi olur.
Şahsi görüşüm NVMe(PCI-E) SSD alınmaması. Eski bir anakart olduğu için işletim sistemi yüklerken çok sıkıntı çekersin. Alıyorsan 860 Pro al.
RAM olarak aynısından alman lazım. O yüzden aynısını bulabileceğin bir şey al.
12 çekirdek işlemci bulursun bulmasına ama bir PC fiyatı olur. E5-2650 v2 al. Çok daha ucuz. 8 çekirdek olabilir. Zaten daha fazlasına ihtiyacın olmayacak.
İleride Quadro P2000 alırsın. Pahalı falan ama efsane bir kart.
Ha bir de, ilk mesajına cevap olarak yazıyorum, benim yaş 18. Aramızda çok fark yok yani. Böyle bildiğime de bakma, 6 yaşından beri bu işteyim ben :)

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri