LG tv wi-fi adaptörüne usb girişi ile kendi wi-fi adaptörümü yapma

BayTR46

Üye
WhatsApp Image 2021-09-04 at 12.52.01.jpeg

elimde lg tv wifi adaptörü var buna usb girşi bağlayıp bilgisayarda wifi adaptörü olarak kullanabilir miyim

Çok daha yakından arkalı önlü tüm üzerindeki yazılar görünücek şekilde çekip atabilirmisin? Bu şekilde uzaktan anlaşılmıyor.

Ekli dosyalar

• 20210908_133056.jpg
    20210908_133056.jpg
    246.7 KB · Görüntüleme: 18
  • 20210908_133022.jpg
    20210908_133022.jpg
    186.1 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
sen onunla hiç uğraşma bana adresini ver kullanmadığım 2 tane var birini sana göndereyim.
Teşekkürler ben de uğraş olsun dedim tv ekran çatladı tv çöp oldu parçalarını değerlendirmek istedim
bu herhalde ( foto yazılar net okunmuyor ) ?

https://fccid.io/BEJTWFMB006D/User-Manual/user-manual-1800271.pdf

Elinizdeki ürünü satın .
İşinize yarayan ( tercih ? ) usb wifi wireless adaptör ve benzer çözüm cihaz satın almanız .

Elimde var ( alt foto ) benzeri sayılır .
evet aynen bu parça da satacak yer yok alan da yok tv çöp oldu diyor adamlar direk

Bir tane usb kablosu alıyorsun, bir tarafını pc ye takıyorsun.
ams1117 3.3v regülatörü edinip pin1'i besliyorsun(usb'nin Vcc'si ile), pin2'ye usb'nin Data- kablosunu bağlıyorsun, Pin3'e ise usb'in data+ kablosunu bağlıyorsun, Pin4'e ise usb'nin gnd ucunu bağlıyorsun ve pc'ne artık bu kartı usb 2.0'dan bağlamış oldun. Bundan sonrası uyumlu yazılım ve Allah Kerim diyebiliriz.

Pin1'in hangi bacak olduğunu kesin emin olmak için, lg tv ye bu adaptör bağlıyken multimetre ile bir ölçüm yap. Kesin olarak o zaman emin olur rahatlarsın.

Bir tane usb kablosu alıyorsun, bir tarafını pc ye takıyorsun.
ams1117 3.3v regülatörü edinip pin1'i besliyorsun(usb'nin Vcc'si ile), pin2'ye usb'nin Data- kablosunu bağlıyorsun, Pin3'e ise usb'in data+ kablosunu bağlıyorsun, Pin4'e ise usb'nin gnd ucunu bağlıyorsun ve pc'ne artık bu kartı usb 2.0'dan bağlamış oldun. Bundan sonrası uyumlu yazılım ve Allah Kerim diyebiliriz.

Pin1'in hangi bacak olduğunu kesin emin olmak için, lg tv ye bu adaptör bağlıyken multimetre ile bir ölçüm yap. Kesin olarak o zaman emin olur rahatlarsın.
konu halledilmiştir, lg tv wifi adaptörün orijinal kablosu kesilmeyecektir. belki ihtiyacı olan birine elzem olur.

konu halledilmiştir, lg tv wifi adaptörün orijinal kablosu kesilmeyecektir. belki ihtiyacı olan birine elzem olur.
İyi bari. Orjinal kabloyu kesilmesin zaten çıkmalı baksanıza. Onun yerine direk üzerine kartın lehim yapılcaktı :) Zaten sorun çözülmüş. Hayırlı olsun :)

Teşekkürler ben de uğraş olsun dedim tv ekran çatladı tv çöp oldu parçalarını değerlendirmek istedim

evet aynen bu parça da satacak yer yok alan da yok tv çöp oldu diyor adamlar direk

Tv yi parçalamayin satarken parçasını kartlarını çalıştığını gösterirsininiz
Kart Bozuk mu değilmi bilinmesi açısından letgo sahibinden diğer yerlere
satarken belki elden alırlar. Ilan verin

Kolay gelsin sağlıcakla

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular