Lg tv Standby ışığı beyaz yanıyor ama görüntü gelmiyor

hayırlısı ,

lg servisini bilmem ama arçelik servisleri elektronikçi ile anlaşırlar bende kazanayım sende
servis bedeli her servis kafasına göre tamir fiyatı .
lg tvnız ayrıntılı arıza raporunu + fiyatını kdv dahil ( fatura ) isteyin bence video ile arıza tesbitini kayda alın .
tüm servisler kart değiştirir , tamiri derlerse ????
anlaşırsanız 80 tl düşülmesi gerek ve eski kart iadesi verilmesi gerekir .
kafanızda bir fiyat belirlemişinizdir ???

kolay gelsin sağlıcakla kalın .
Muhtemelen tvyi alıp götürecekler sanırım bilemiyorum yinede çok teşekkür ederim bilgi için

Teknik servis anakartın değişmesi gerektiğini söylüyor 650 tl fiyat verdiler ne dersiniz arkadaşlar yaptırayımmı?
Online arkadaş varsa acil yardımcı olabilirmi acaba? Acaba anakartı ben söküp tamirmi ettirsem olurmu acaba? Muadil tvler zaten 1000 1200 civarında

Son düzenleme:
Teknik servis anakartın değişmesi gerektiğini söylüyor 650 tl fiyat verdiler ne dersiniz arkadaşlar yaptırayımmı?
Online arkadaş varsa acil yardımcı olabilirmi acaba? Acaba anakartı ben söküp tamirmi ettirsem olurmu acaba? Muadil tvler zaten 1000 1200 civarında
geçmiş olsun
anakart tesbiti için ölçüm yapıldı mı ? arıza konumna göre kafadan anakart denildi .
anakart tamiri fiyatımı yoksa ikinci el çalışır ( tamir görmemiş ) kart için mi ? 650 tl istendi .
ve tamir ve kart değişimi 650 tl verirsen 80 tl düşülüp 570 tl ödenecek .

geçmiş olsun
anakart tesbiti için ölçüm yapıldı mı ? arıza konumna göre kafadan anakart denildi .
anakart tamiri fiyatımı yoksa ikinci el çalışır ( tamir görmemiş ) kart için mi ? 650 tl istendi .
ve tamir ve kart değişimi 650 tl verirsen 80 tl düşülüp 570 tl ödenecek .

80 tl işlem görmeyen cihazlar için servis ücreti..işlem göreceği için 650 tl ..eğer yaptırmasam 80 tl açık bakma vs için alacaklardı..anakartında sorun var dedi tamir olmaz olsa bile aynı sorunu çıkartır surekli dedi..takacakları anakart daha yeni modelmiş nasıl oluyorsa artık menun vs değişecek dedi daha yeni nesil olacak tv dedi(bunada ben anlam veremedim ama(smartın hızı artmadıktan sonra ne alaka)..takacakları anakart 0 mı diye sordum özellikle 2 3 kez .. 0 dedi..
eski kartıda istedim zaten vereceklerini söyledi yanında.. 5-6 yeri daha aradım fiyat normal dedi ..bende yaptırmaya karar verdim ..şimdi anakartı sökerken birşey elımde kalır daha fazla masraf çıkar diye..

yardımcı olduğunuz çok teşekkurler
birde kafama takılmadı değil ..buzdolabının motoru devreye girince tv anlık açılıp kapanıyordu.sankı buzdolabı elektrıgı sömürüyor gibi..tv yı farklı prize taktım yıne aynı idi ..bu arada 4 yıldır aynı evdeyım tvde aynı yerınde aynı şekilde çalışıyor bir sorun olmuyordu.. belki bu yuzdende zarar görmüş olabılır.. sorun topraktamı sigortamı düşük bilemedim..

Son düzenleme:
hayırlısı ,
yaptırayım yaptırmayayım konusu herkese göre değişiktir .
1 - arızalı tv sahibi tamir işlerine anlar
2 - vakti yoktur
3 - tv tekdir + hemen yapılsın ?
4 - kafa rahatlığı
5 - para sorunu
6 - gereksiz bu kadar vermeye deymez
7 - yörede yakınlarda tamirini yapacak güvenilir tamiri olması veya olmaması
8 - büyük şehir veya ilçe avantajı ( istanbul örneğin fatih ? diğer / beyoğlu karaköy / kadıköy ( elekronik yeri ) farkı
9 - garanti kapsamı ?
10 - bir çok neden vs gibi

her şeyin hayırlısı !!!

dairenizin giriş enerji + priz vs gibi her yerinden ölçümler yapınız .
ve uzatmalar her zaman risktir ve özelllikle yanına yüksek amper ) ısıtıcı vs gibi ) çeker cihazlar sorun yaratır voltaj sorunları , tozlar ( ısınma sorunları )
tv üzerinde soğutma deliklerinin kapanması , kalorifer ve sobaya yakın olması
enerji ( elektrik ) ani gidip gelmeleri gibi sorunlar
prizde sorunlar ( fiş boşluğu + karşıı tam oturmaması ) vs gibi .

yeni nesil dediği herhalde uyumlu demek ki ( yeni kart ) veya yeni yazlım yüklenecek .
bu kartın yazılımı internet ortamından desteği devam etmesi olabilir !!!

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri