LG PLC Türkçe Döküman

murdosa

Üye
Arkadaşlar elimde bulunan LG PLC'ye ait türkçe dökümanları paylaşmak istedim.
Umarım faydalı olurum.
Ayrıca her türlü destek ve projelerinizde yardımcı olurum.

içindekiler
LG/LS PLC XG5000 Türkçe Komutlar
LG/LS PLC XGB-XGK Aritmetik Komutlar
LG/LS PLC XGB-XGK Atama Komutları
LG/LS PLC XGB-XGK MOV Komutları
LG/LS PLC XGB-XGK Pozisyon Komutları
LG/LS PLC plc program yükleme

Ekli dosyalar

• LG plc dökümanlar.rar
    2.9 MB · Görüntüleme: 1,625
Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
lg plc cpu ve modül almak istiyorum ben duyduguma göre biraz pahalıymış delta kullanıyorum şuan hani bir lg cpu parası nerdeyse bir 14ss serisi setini tamamlar deniyor bu konuda fikriniz varmı yada referans olucagnız bir yer ?

lg plc cpu ve modül almak istiyorum ben duyduguma göre biraz pahalıymış delta kullanıyorum şuan hani bir lg cpu parası nerdeyse bir 14ss serisi setini tamamlar deniyor bu konuda fikriniz varmı yada referans olucagnız bir yer ?
O kadar da değilde yani biraz deltadan fazla olduğu kesin.Ant mühendislik veya Abk mühendisllik türkiye disbiratörü.Yardımcı olacaklardır...

muratdovanci arkadaş özel mesaj atamıyorum yeni üye olduğumdan bende plc öğrenmek için uzun zamandır çabalıyorum siemens s7200 plc de başladım ilk teorik olarak tabi ve şimdi elime lg plc geçti bununla uygulamalar yapmak istiyorum ve senin verdiğin dökümanlardan yararlanıcam çok sağol fakat müsaden olursa arada da sorularım olabilir rahatsız etmiyor olursam tabi. selametle...

muratdovanci kardeş daha önce hiç bi plc ile uygulama yapmadığımdan soruyorum bende bi tane master K120s plc var ve out 24 v DC ve 220 v AC yazıyor bide 2A/P ve 5A/C yazıyor klemenslerde ise P40, P41, P42, P43, FG, COM0, COM1, COM2 yazıyor ben bu plc nin çıkışları ile direk 220 volt kontaktör çektirebilirmiyim bide bu 2A/P 5A/C de P ve C ne oluyor bilgin varsa öğrenebilirmiyim selametle...

muratdovanci kardeş daha önce hiç bi plc ile uygulama yapmadığımdan soruyorum bende bi tane master k120s plc var ve out 24 v dc ve 220 v ac yazıyor bide 2a/p ve 5a/c yazıyor klemenslerde ise p40, p41, p42, p43, fg, com0, com1, com2 yazıyor ben bu plc nin çıkışları ile direk 220 volt kontaktör çektirebilirmiyim bide bu 2a/p 5a/c de p ve c ne oluyor bilgin varsa öğrenebilirmiyim selametle...

p40 çıkış adıdır.çıkışlar p40dan başlar.com lar ise hangi çıkışların aktif olacagını belirtir.ama sen sen ol bence asla çıkışa röle koymadan bişey çektirme.sonra 3 liralık röle için koca plc yi yakma yani

merhaba..

murat usta verdiğini dökümanlar gerçekten çok değerli dökümanlar paylaşımınız için çok teşekkürederim.sizden varsa elinizde xp panel serilerinin türkçe kullanım klavuzunu paylaşabilirmisin

çok sağol uzun zamandır aradığım bişeydi

selam arkadaşlar ihtiyacınız olan dökümanlara abk mühendisliğin sitesinden indirebilirsiniz. olmayanlar için de infodan mail atın gönderirler.

p40 çıkış adıdır.çıkışlar p40dan başlar.com lar ise hangi çıkışların aktif olacagını belirtir.ama sen sen ol bence asla çıkışa röle koymadan bişey çektirme.sonra 3 liralık röle için koca plc yi yakma yani

Elinizde eski cpu su sağlam bir PLC varmı ? Arayüzler için kütüphane oluşturacağım(hmı+Scada)..
Mümkünse PM atınız....

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri