LG PLC Ücretsiz Program Yazımı

murdosa

Üye
Arkadaşlar lg plcde iyiyimdir.eğer yapmak istediğniz ama yapamadığınız herhangi bir proje olursa ücretsiz olarak ve anlatımlı olarak projenizin bitimine yardımcı olurum.siz sadece programın ayrıntılarını anlatın yeter.amaç sadece yardım ve bilgi paylaşımıdır...
özelden mesaj atabilirsiniz....

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba hocam. bitirme projemde k120s ile uzaktan haberleşme adı altında bazı işlemler yapacağım. daha önce Siemens s7-200 kullandım. k120s'e tamamen yabancıyım. birine projeyi anlatıp programı yazdırmak değil amacım. hakkında biraz konuşup anlatırsan çok sevinirim. özelden de mesaj yollayamıyorum sitede yeni olduğum için. mail adresim [email protected] buradan ulaşabilirsin. iyi çalışmalar

Moderatör tarafında düzenlendi:
LG plc ile bina otomasyonu yapabilir miyiz?

sn.Ertug_TR LS plc ile bina otomasyonu yapıla bilir tabi konfigurasyona bağılı yani maliyeti sizi kurtaracak mı? Şunada Hyundai fabrikasının korede tüm ootmasyonu LS ile yapılmakta.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba,
Seri iletişim ile Matlab den PLC ye veri yollayıp bir pnömatik silindirin hareketini sağlamak istiyorum. Bunun için bana önerebileceğiniz bir yöntem var mı? Gönderdiğim veriye göre çıkış almak istiyorum. Teşekkür ederim.

Biraz arge yapmak gerekir ama.Kaba taşlak olarak Modbus,485 ,232 gibi protokloller kullanarak plc ye hükmedebilirsiniz.Bunun içinde visual basic vb.gibi yazılımları bilmeniz gerekir...

Teşekkürler,
Bugün yaptığım çalışmalar ile RS-232 ile haberleşmeyi sağladım ve MATLAB ile seri porttan veri yollayarak PLC'den çıkış alabiliyorum. PLC'deki D registerinin içeriğini matlabden gönderdiğim veri ile değiştiriyorum ve bir karşılaştırma operatörü ile gönderdiğim veriyi PLC de yazdığım veriyle karşılaştırarak eşit olması, büyük olması, küçük olması vb. şartlara göre değerlendirerek istediğim çıkışın aktif olmasını sağlıyorum.
Cevap verdiğiniz çok içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Arkadaşlar lg plcde iyiyimdir.eğer yapmak istediğniz ama yapamadığınız herhangi bir proje olursa ücretsiz olarak ve anlatımlı olarak projenizin bitimine yardımcı olurum.siz sadece programın ayrıntılarını anlatın yeter.amaç sadece yardım ve bilgi paylaşımıdır...
özelden mesaj atabilirsiniz....

selamlar master k120 plc encoder hat hızı okuyup istenilen pulslerde cıkıs nasıl veririz ve delta do b bu uygulamayı nasıl yazarız yardıncı olursanız sevinirim

mail adresimi özel mesaj attım.Enkoder uygulaması basittir.Gönderdiğim dosyada bakarsın.Geriye kalan dob b panel ile de lg plc yi haberleştirmen o da basit interntte bolcaörnek var.Ama gene halledemzsen mesaj at yardımcı olurum gene.Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri