LG LED TV STANDBY YANIP SÖNÜYOR ..

mirza112

Üye
Merhaba arkadaşlar, ürün LG led TV.. ilk günler tv yi açtığımızda açılıp kapanmaya başladı.. yani Lg logosu görünüp gidiyordu.. sonra açılıyordu.. Ertesi gün açmaya çalıştığımızda hiç açılmadı.Ne ses var ne görüntü.. Şuan ilk fişe taktığımızda standby ışığı sabit yanıyor durumda ve kumandadan açmaya çalıştığımda 3 kere yanıp sönüyor ve stanby ışığı kaboluyor.. Servis yüksek ihtimal anakart dedi ve 600 lira masraf çıkar dedi.. ben de anakartı ve besleme kartını buldum.. kendim de değiştirebilirim. Lakin hangisinden olduğuna emin olamadım. Arıza tespiti nasıl yapabilirim.. Ayrıca ledlerden de yapabilir mi ?

Ana kart ve besleme kartı elinizde yedek olduğuna göre önce ana kartı,düzelmez ise besleme kartını değişin.Tv nizin modelini veya arka kapak etiket resmini koysaydınız daha kolay öneride bulunulabilirdi. Arıza şekli led arızasına benzemiyor.

Merhaba arkadaşlar, ürün LG led TV.. ilk günler tv yi açtığımızda açılıp kapanmaya başladı.. yani Lg logosu görünüp gidiyordu.. sonra açılıyordu.. Ertesi gün açmaya çalıştığımızda hiç açılmadı.Ne ses var ne görüntü.. Şuan ilk fişe taktığımızda standby ışığı sabit yanıyor durumda ve kumandadan açmaya çalıştığımda 3 kere yanıp sönüyor ve stanby ışığı kaboluyor.. Servis yüksek ihtimal anakart dedi ve 600 lira masraf çıkar dedi.. ben de anakartı ve besleme kartını buldum.. kendim de değiştirebilirim. Lakin hangisinden olduğuna emin olamadım. Arıza tespiti nasıl yapabilirim.. Ayrıca ledlerden de yapabilir mi ?

buldum demek , alacağım mı ? ( aynısı olmalıdır , aynı gibi durur değildir , ( ana kart yazılım s gibi )
yoksa
elimde var bir yerlerde idi buldum , demek mi ?
nasıl test edeceksiniz ?
beslemeden gelen ana kartın enerji girişinde voltaj görüyorsanız ana kartta problemdir .
sn . @ssforum ustam bilğileri ile
televizyon içi : dikkat voltaj tehlikesi vardır !!!

Yazılım hatası diye okumuştum.

Anakart . Hatta anakartta çip entegre yeniden lehimlenip denenmeli

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri