LG-50PB690V Tv Görüntü Bir Anda Gitti, Ses Var sorunu!!!

Benim başıma bir monitörde geldi.

Monitör enerji verdiğimizde ilk 3 saniye logo geliyor ve sonra ekran kararıyordu. Monitörü windows açıkken kapatip açtığımda masa üstünü bie kaç saniye görüyordum.

Sorun besleme devresinde kapasitörlerde çıktı. Çıkıştaki 3 kondansatörü değiştirdim.

Sorun düzeldi.

Eğer tv yi açacaksanız besleme çıkış voltajlarını ölçünüz.

Eğer bu soruya cevabınız ölçü aletim yok yada ölçmeyi bilmiyorum diyorsanız yetkili bir kişinin görmesi mantıklı olandır.

Merhaba

Harici uydu ile dene
diğer
Eski tip anten girişinden dene ( karasal )
Sorun düzelirse dahili uydu sorunlu !!!
Sorun devam ederse görüntü katında problem vardır .

Kolay Gelsin .

Arkadaşlar dahili uydu ile denedim aynı sorun harici uydu ile denedim aynı sorun ve hdmi iki girişi var
ikisini de denedim aynı sorun.
yalınız daha önce yetkili servis gelmiş bakmış bütün içindeki parçalarını kontrol etmiş hepısi sağlam çıkmış servis ekran değişecek demiş fiyatı 750 tl demişler.
yalınız ben de diyorum bu kadar para verilmez en iyisi kendi çabamızla bişiler yaptık yaptık yoksa parça parça olarak satarım bunun dışında bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa bilgilerinden faydalanmak isterim yoksa hepinize teşekkürlerimi sonuyorum.

slm arkadşlar bu gün 30 dakika çalıştı yende gitti ses var görüntü yok oldu.
bunun lg dahili uydu alıcılı başka lcd tviye takma şansımız var mı bende sony 82 inç bir lcd var buna takabilir miyiz acaba cevaplarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar dahili uydu ile denedim aynı sorun harici uydu ile denedim aynı sorun ve hdmi iki girişi var
ikisini de denedim aynı sorun.
yalınız daha önce yetkili servis gelmiş bakmış bütün içindeki parçalarını kontrol etmiş hepısi sağlam çıkmış servis ekran değişecek demiş fiyatı 750 tl demişler.
yalınız ben de diyorum bu kadar para verilmez en iyisi kendi çabamızla bişiler yaptık yaptık yoksa parça parça olarak satarım bunun dışında bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa bilgilerinden faydalanmak isterim yoksa hepinize teşekkürlerimi sonuyorum.
Satın alabilirim 100TL vereyim
bakayım ustam cevabın için teşkürler

slm arkadşlar bu gün 30 dakika çalıştı yende gitti ses var görüntü yok oldu.
bunun lg dahili uydu alıcılı başka lcd tviye takma şansımız var mı bende sony 82 inç bir lcd var buna takabilir miyiz acaba cevaplarınızı bekliyorum.
Cihazınızda muhtemelen panel arızası haricinde bir sorun var gibi.Örneğin arka aydınlatma ledleri,led driwer kartı veya T.con kartı veya bunların besleme voltajlarında sorun olabilir.Bu devrelerin çalıştığından emin olunmadan Panel arızası teşhisi hatalı olur.Önerim cihazı birkaç ustaya daha gösterip kararınızı öyle verin.Panel arızalarınında birçoğu giderilmektedir.Bu işi yapan firmalarda çoğaldı.Onlarında fikirlerini alabilirsiniz.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri