LG 29mt45 Led TV (Bozulma Anı)

İşlemci çipi (XD Engine)'nin altındaki alan biraz kararmış yeni farkettim.

Ekli dosyalar

• çip altı.jpg
    çip altı.jpg
    461.7 KB · Görüntüleme: 17
İşlemci çipi (XD Engine)'nin altındaki alan biraz kararmış yeni farkettim.
İşlemcinin ısınması normaldir.Isınma sonucu PCB nin altında renk değişikliği olabilir.İlk mesajınızdaki resme göre arızanız birçok nedenden kaynaklanıyor olabilir,Arızayı lokalize etmek için,besleme devresinden çıkması gereken voltajlar başta olmak üzere ana kartta gerilim bölücü ref.entegrelere gelen ve bunlardan işlemci ve diğer devreleri besleyen (panel dahil) voltaj değerlerinin tam olduğunun ölçülmesi gerekir.
Ana şase (main board) üzerinden cihaz üzerindeki dokunmatik butonlara giden soketi çıkarıp cihazı UK ile çalıştırın.Buton altındaki iletkenler sıvı kaçması veya nemden dolayı oksitlenmiş olabilir. Bu kısımları temizleyin. Bu LG cihazlarının kronik arızalarından biridir.Kolay gelsin.

İşlemcinin ısınması normaldir.Isınma sonucu PCB nin altında renk değişikliği olabilir.İlk mesajınızdaki resme göre arızanız birçok nedenden kaynaklanıyor olabilir,Arızayı lokalize etmek için,besleme devresinden çıkması gereken voltajlar başta olmak üzere ana kartta gerilim bölücü ref.entegrelere gelen ve bunlardan işlemci ve diğer devreleri besleyen (panel dahil) voltaj değerlerinin tam olduğunun ölçülmesi gerekir.
Ana şase (main board) üzerinden cihaz üzerindeki dokunmatik butonlara giden soketi çıkarıp cihazı UK ile çalıştırın.Buton altındaki iletkenler sıvı kaçması veya nemden dolayı oksitlenmiş olabilir. Bu kısımları temizleyin. Bu LG cihazlarının kronik arızalarından biridir.Kolay gelsin.

Dokunmatik panel son zamanlarda geç tepki veriyordu sanırım zaten, bu yüzden dediğinizi hemen denedim ama değişiklik olmadı maalesef. (Soketi çıkarınca kumandanın algılayıcısı iptal olmuyorsa şayet)

Bugün ya da yarın götüreyim bir tamirciye olmadı LG servisi ararım artık mecburen. Sonuç aldığımda yazarım bilginize.

Sene içindeki ikinci farklı tv arızası, elektronik öğrenmeye başlasam iyi olacak. :)

Son düzenleme:
Güvendiğimiz bir tamirci baktı tv'ye panel arızasıymış. Makinaya sokulup olursa tamir ediliyormuş. Yalnız bu işlemin ücreti tv fiyatının yarısına denk geldiği için ve garantisi bitmiş olduğu için yaptırmak istemedim. İlgilenenlere teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri