Lenze SMD İnverter

Arkadaşlar elimde lenze smd marka bir inverter var bu invertere motor bağlayıp geri yönde çalıştıramıyorum.Bu invertör geri yönde çalışmıyormu yoksa ben mi çalıştıramadım.İnverterin klemensinde start ucu var fakat 3 adet(e1.e2.e3)olarak dijital girişler var bu dijital girişlere geri çalışma set edemedim bi bilgisi olan arkadaşım var mı yardım ederseniz sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
şirkette var hatırladığım kadarıyla iki ucu köprülüyorsun.yarın söylerim

E1 E2 girişlerden birini 6 diğerini 7 yaparsan motor ileri geri döner

mrb kolay gelsin 1 adet diode işinizi görür e1 klemensine diodenin -ucunu giriniz yani çizgili tarafını çizgisiz olan tarafınıda +e2 klemensine giriniz 2 yöne çalıştırırsınız şimdiden kolay gelsin

Arkadaşlar yarın dediklerinizi uygulayacağım yardımlarınız için çok teşekkür ederim

E1 E2 girişlerden birini 6 diğerini 7 yaparsan motor ileri geri döner

Sn:MACKİN arkadaşım dediğini yaptım ama olmadı 20 numaralı uçtan 28 i köprülüyorum ileri yönde çalışıyor fakat 20 numaralı uç ile e1,e2 numaralı ucları köprülüyorum (ayrı ayrı ilk önce birini sonra birini)geri yönde çalışmıyor.

mrb kolay gelsin 1 adet diode işinizi görür e1 klemensine diodenin -ucunu giriniz yani çizgili tarafını çizgisiz olan tarafınıda +e2 klemensine giriniz 2 yöne çalıştırırsınız şimdiden kolay gelsin

SN:başaran_aşkın arkadaşım dediğinizi yaptım oda olmadı diyotu dediğiniz gibi bağladım acaba başka parametre değiştirmeme gerek var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sn:MACKİN arkadaşım dediğini yaptım ama olmadı 20 numaralı uçtan 28 i köprülüyorum ileri yönde çalışıyor fakat 20 numaralı uç ile e1,e2 numaralı ucları köprülüyorum (ayrı ayrı ilk önce birini sonra birini)geri yönde çalışmıyor.

sayın elektrikçi arkadaşım mackin arkadaşımızın dediği doğrudur bizde o şekilde çalıştırıyoruz normalde inverterden 20 ila 28i köprülediğin zaman stp diye yazı cıkar aynı anda e1 e köprü atarsan ileri e2 ye köprü atarsan geri çalışması lazım

sayın elektrikçi arkadaşım mackin arkadaşımızın dediği doğrudur bizde o şekilde çalıştırıyoruz normalde inverterden 20 ila 28i köprülediğin zaman stp diye yazı cıkar aynı anda e1 e köprü atarsan ileri e2 ye köprü atarsan geri çalışması lazım[/QUOTE]

Bu şekilde denememiştim onuda deneyeyim teşekkür ederim

sayın elektrikçi arkadaşım mackin arkadaşımızın dediği doğrudur bizde o şekilde çalıştırıyoruz normalde inverterden 20 ila 28i köprülediğin zaman stp diye yazı cıkar aynı anda e1 e köprü atarsan ileri e2 ye köprü atarsan geri çalışması lazım

Bu şekilde denememiştim onuda deneyeyim teşekkür ederim[/QUOTE]

Arkadaşlar dediğiniz gibi yaptım olmadı galiba bu invertede başka parametre ayarlamakta gerekiyo ekranda cf yazıyordu tamire gitti geldi ondan kaynaklanabilirmi başka yol yoksa denemeyi bırakacağım sinir etti bu inverter

arkadaşım cihaz fabrika ayarlarındayken ileri geri çalıştaramazsın.parametreler ayar yapman gerekiyor.cihazın parametrelerine girip CE1 parametresini 6 yapman gerekiyor. daha sonra CE2 parametresini 7 yaptıgın işlemin tamamdır. kontrol klemenslerin bağlantında 20-28 köprüleyeceksin bunlardan bi kablo daha çıkıp E1 verdiğinde cihaz ileri E2 verdiğinde cihaz geri döner.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603
Son üye
devrim25

Yeni konular

Geri