Lehim dumanı emici için karbon filtre süngeri nereden bulunabilir?

olur mu

472681446_tn50_0.jpg

içerisindeki karbon granülleri sayesinde çekilen hava içerisindeki kokuyu filtreleyip ortam kokusunu engellemektir.

28,90 TL Ücretsiz - Aynı Gün Kargo

https://urun.gittigidiyor.com/ev-el...i-aspirator-davlumbaz-karbon-filtre-472681446

bak azıcık öğrenmeye başlamışsın, filtre dediğin şey sadece fan ve süzgeç değil. bunun mühendislik hesapları var, ne kadar havayı temizleyeceksin, emiş gücü kaç bar olacak, fanın gücü ne olacak, aero dinamik yapısı, çıkan kirli hava nasol absorbe edilecek, daha saymadığım bir sürü şey. yani hiç bir şey göründüğü kadar kolay değildir. lehim yapmak sadece havya ve lehim teliyle olmuyor, ısı ayarı bileşenin ısı lehim noktası yeri bir çok şeyi bilmek gerekiyor. elektronikte aynı, bileşenleri tanıyacaksın, ne işe yaradıklarını bileceksin, nerede ne kullanman gerektiğini zaman içinde öğreneceksin. ama sakın yılma, ve denemeye devam et, ederkende araştırmayı sormayı sakın unutma yoksa öğrenemezsin.

olur mu

472681446_tn50_0.jpg

içerisindeki karbon granülleri sayesinde çekilen hava içerisindeki kokuyu filtreleyip ortam kokusunu engellemektir.

28,90 TL Ücretsiz - Aynı Gün Kargo

https://urun.gittigidiyor.com/ev-el...i-aspirator-davlumbaz-karbon-filtre-472681446
usta ben bunun gibisinin linki verdim, bizim çırak orjinal olanı istiyormuş olmaz dedi, daha küçük, demokresilerde çarenin tükenmediğini öğrenecektir mutlaka.

@paskomya evet hocam gördüm ama dediğiniz gibi arkadaş fiyatlarını beğenmemiştir belki, o linkteki uygun gelirse kullanır belki diye düşündüm..

ben kendim masaüstü power kartın büyük fanını (12v) soktüm metal kalıbıyla birlikte onun arkasınada ıslak mendili 2-3 kat olmak şartıyla dışarda kuruttum ve arkasına monte ederek pis dumanı artı tozu içine hapsetmeyi basardım. sende böyle deneyebilirsin istersen :)

ben kendim masaüstü power kartın büyük fanını (12v) soktüm metal kalıbıyla birlikte onun arkasınada ıslak mendili 2-3 kat olmak şartıyla dışarda kuruttum ve arkasına monte ederek pis dumanı artı tozu içine hapsetmeyi basardım. sende böyle deneyebilirsin istersen :)
Deneyeceğim aklıma gelmemişti hiç ıslak mendil. Siz ıslak mendil diyince malum durumunda etkisiyle şu cerrahi maskeler nasıl olurdu acaba merak ettim :) Ekipmanlar şuan yanımda değil mümkün olduğu bir zaman denemem lazım :)
bak azıcık öğrenmeye başlamışsın, filtre dediğin şey sadece fan ve süzgeç değil. bunun mühendislik hesapları var, ne kadar havayı temizleyeceksin, emiş gücü kaç bar olacak, fanın gücü ne olacak, aero dinamik yapısı, çıkan kirli hava nasol absorbe edilecek, daha saymadığım bir sürü şey. yani hiç bir şey göründüğü kadar kolay değildir. lehim yapmak sadece havya ve lehim teliyle olmuyor, ısı ayarı bileşenin ısı lehim noktası yeri bir çok şeyi bilmek gerekiyor. elektronikte aynı, bileşenleri tanıyacaksın, ne işe yaradıklarını bileceksin, nerede ne kullanman gerektiğini zaman içinde öğreneceksin. ama sakın yılma, ve denemeye devam et, ederkende araştırmayı sormayı sakın unutma yoksa öğrenemezsin.

usta ben bunun gibisinin linki verdim, bizim çırak orjinal olanı istiyormuş olmaz dedi, daha küçük, demokresilerde çarenin tükenmediğini öğrenecektir mutlaka.
Evet haklısınız neye uğraşmaya başlasam ne kadar çok ayrıntı olduğunu görebiliyorum. Maalesef 5 dakikada yapılır gibi gördüğüm neye başladıysam 2 saat googlede bu ne ,ne işe yarıyor burda vs. uğraştırıyor.

Aktif karbonlu aspiratör filtrelerini (kumaş tipindekiler veya hangisini arzu ederseniz :)) kullanabilirsiniz hatta şu anda epey revaçta olan HEPA filtreleri ;).

Merhabalar birşey soracağım uzun yıllardır elektronik tamiri yapanlar lehim dumanı nedeni ile sağlık açısından oluşan problemi olan var mı bu konuda fikir verecek varmı ?

Merhabalar.
Gözlerimde sıkıntı olmamasına rağmen alışkanlık yapmışım sanırım,
Devre kartı üzerine tamamen yaklaşmadan lehim yapamıyorum.
Bu Duman gerçekten rahatsız edici.
12 volt bir fan kullansak fanı ne şekilde konumlandırmak lazım acaba.
Kıymetli bilgileriniz için teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri