ledli devre tasarımı

beyzade88

Üye
Arkadaslar benim bir odev yapmam gerekli onemli bir odev. Odev Su;

2 ledden birisi yanacak diğeri sönecek, sönen az sonra yanacak, yanan az sonra sönecek. Bu işlem 4 kez tekrar ettikten sonra her 2 led 4 kez aynı anda yanıp sönecek. Bu süreden sonra 4 kez yanma sönme süresi kadar her 2 led sönük kalacak ve ardından yukarıdaki işlemi tekrar edecek devre

Bu Devre nasıl yapılır bilgi verir misiniz ? Neler kullanmamız gerekli

Şimdiden Teşekkür ederim.

*"Bakarmısınız, Yardım, Bakmayan kalmasın, Lütfen Yardım" gibi başlıklarla konu açmak yasaktır. Başlık bir konunun özeti niteliğinde olmak zorundadır. Lütfen konu açarken başlık seçmeye dikkat ediniz.
Düzenleme:
korkmaz_design

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konu başlığı kurallara aykırıdır ve konu yanlış bölümde açılmıştır. Konuyu ödev bölümüne açınız. Lütfen forum kurallarını okuyunuz.

ekdeki devre pic 16f628 ile yapılmış çok değişik şekilerde ledler yanıyor

devre tasarımı -taka8604
kod -duray

pcb mevcuttur.

şifre: Kontrolkalemi.com*

Ekli dosyalar

• Pq1Kit9A-527776577cd7da0740c7b54d7f25dd9f.jpg
    Pq1Kit9A-527776577cd7da0740c7b54d7f25dd9f.jpg
    83.8 KB · Görüntüleme: 77
  • baskı ddevre.jpg
    baskı ddevre.jpg
    94.9 KB · Görüntüleme: 68
  • takaledshow2yb3.jpg
    takaledshow2yb3.jpg
    49.7 KB · Görüntüleme: 79
  • PIC16F628A İle Led Show +Pcb.rar
    529.5 KB · Görüntüleme: 145
Sn. korkmaz_design
Odevim flip-flop ile yapılması gerekli. Dersimiz Lojik devreleri olduğu için bu devreyi pic kullanmadan yapmamız gerekli. Bunun hakkında biraz bilgi verirseniz çok sevineceğim gerçekten.
Teşekkürler.

lojik devrelerden pek anlamam ama yardımcı olucak biri çıkar ilk başta lojik devre oldunuğu belirseydin iyi olurdu.

Yine de teşekkür ederim ilginiz için. Yardım eden çıkarsa gerçekten çok memnun olacağım.
Teşekkürler.

Bilgisayarımda yok ama okulunuzda hocalarınızın deney föyleri vermesi ve bu föylerde devre şekilleri olması gereklidir.

Hocamız deney foyu vermedı biz lojık'ı ısledık ve bıze bu odevı verdıler. En azından nasıl yapılacagı hakkında bılgı alsam çok iyi olacaktı.

arkadaşım pic e gerek yok. 555 , 4017 ve diyot kullanarak devreni gerçekleştirebilirsin...

Sn ht2lgl ;
Teşekkur ederim fakat bu devreyi pic ve 555 kullanmadan yapmamız gerekli. Yani bunun flip-flop ile yapılması gerekli ayrıca bu sureleri falan nasıl ayarlayacagız kondanstorun dolma suresınden mı ayarlayacagız?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri