ledler sürekli yanıyor

seçili

Üye
arkadaşlar ledler kimisi sürekli yanıyor belirli aralıklarla sırayla yanıp sönmesi lazım hex komutlarına göre yanmıyor çalışmam linkte
devremin doğru olduğundan eminim sebebi nedir acaba yardımcı olan herkese teşekkürler

kıristal 4 mhz
kondansatör 22 piko
rezistör 10 k

Merhaba
İsis'te çalışıyor gayet güzel sıra ile gidip geliyor.Bordtta mı çalıştıramadınız?

evet boorda çalışmıyor 3 tanesi sürekli yanıyor resetlemem fayda etmiyor

Merhaba
Geçenlerde bir yazımda da bahsetmiştim kendinizi "proteusun insafına" bırakmayın.Mclr pinini 1k-4k7 arası bir direnç ile 5 volta bağladınız mı?PIC'in + ve - uçları bağlı mı? Ledleri 330 ohm ile 470 ohm arası direnç ile PIC'in pinlerine bağlayınız.Kolay gelsin.

Not:Evet olabilir

Merhaba
Geçenlerde bir yazımda da bahsetmiştim kendinizi "proteusun insafına" bırakmayın.Mclr pinini 1k-4k7 arası bir direnç ile 5 volta bağladınız mı?PIC'in + ve - uçları bağlı mı? Ledleri 330 ohm ile 470 ohm arası direnç ile PIC'in pinlerine bağlayınız.Kolay gelsin.

pıc in artı eksi uçlarıbağlı mclr 10 k ile artıya bağlı ama led ile pin arası direnç bağlamadım bu çalışmama sebebi olabilirmi teşekkür ederim

kristalli degiştir.
baglantılarını kontrol et.
mclr 'ye 10k üzerinden +5 volt ver
ledleri direkt bağlasanda çalışır.
ama ledleri bozabilirsin.(+5 volt olduğu için)
en saglamı 330 ohm la seri olarak pin e bağlamandır.

usburun proğram ayarlarında bir sorun var ama çözemedim hexsi pice sorunsuz yüklüyor belleye bakıyorum yüklenmiş hex var cıkartıp tekrar pici taktığımda pici tanıyor orta kısımda no hex file loaded no bırenner 8,9detected gibi yazılar var bellek havızası boş gözüküyor sanki hiç hex yüklememiş gibi ne yapmam lazım bilemedim yardımlarınızı bekliyorum

win 7 de kullanıyorsan böyle sorunlar olabiliyor.
ya xp yükle. yada virtualbox üzerinden sanal xp kullan.
usburn u kendi sitesinden programını indirip tekrar kur.
kolay gelsin ... bende baya uraşmışştım.:)

Forum istatistikleri

Konular
128,173
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri