Led yanıp söndürmede sorun

semfero

Üye
Arkadaşlar ben 16f877 picine led yanıp sönme programını yükledim.ccs c de yazılmış hazır kod kullandım.Breadboarda devreyi kurdum.Led sabit yanıyor,yanıp sönmüyor.Delay gecikme komutlarını zannedersem pic okumuyor.Osilatörleri ve pici yenisiyle değiştirmeme rağmen yanıp sönme olayını yaptıramadım.Değişik pin bacaklarını denedim, proramda gösterilen bacak 1 oluyor diğerleri 0 ,led yanmasına yanıyor ama yanıp sönme yapmıyor.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

belki yanıp sönüyordur ama gözünle hissedemeyecek kadar hızlı yanıp sönüyordur. belki yazılımında hata vardır. öncelikle yazılımını bi gösterirsen yardım edebilecek çok arkadaş bulabilirsin.

Aynı sorun bende de var. similasyonda çalışıyor, ancak uygulamada çalışmıyor. Akşam eve gidince resimleri yükleyeceğim.

resimleri, devreyi ve kodlarıda yüklersen inceleme şansımız olur ;)

Arkadaşında dediği gibi delay komutu yetersiz kalıyor olabilir. Delayda iç içe 2 döngü mü var tek döngü mü ?

#fuses'ları bi gözden geçir büyük ihtimalle hatan oradadır.

delay gecikmesi yeterli değildir ya da belki program hatalıdır kodu ve devreyi paylaşırsan daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

Kod:
//delay gayet yeterli

delay_ay(3);

//olmuş şimdiden

aynı sorunu bende pic18f4520 de yaşadım çözemediğim için mecbur 16f887a kullandım

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri