LED trafosundan güç elde etme

evinizin elektrik tesisatını iyi bir elektrikçiye ölçtürünüz ve evinizin yanında yakınında yüksek gerilim hattı var mı lütfen belirtiniz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elle tutulur bir sorunun yok. Cözemezsin.
Elle tutulur bir sorun yok kanısına varmanız doğru değil bence size göre sorun yok sanırım. Voltaj tamam toprak var nötr oK sorun yok mantığı yüzünden zaten bu sorunları yaşıyorum. Bilgisiz elektrikcilerin yaptığı trafo kurduğu bina elektrik sistemleri yüzünden kaliteli enerji alamıyoruz ve buralarda çözüm arıyoruz. Müzik ile uğraşıyorum ve aldığım kötü sesler bütün projelerimi mahv ediyor. Neden cozemiyim siz dediniz diye çözülmeyecek değil elbet. Çözebilirim. Burda düzgünce cevap veren insanlar olduğu sürece çözebilecegime inanıyorum. Sizce cozemeyebilirim saygı duyarım fikrinize selametle
evinizin elektrik tesisatını iyi bir elektrikçiye ölçtürünüz ve evinizin yanında yakınında yüksek gerilim hattı var mı lütfen belirtiniz.
Evet 20 metre ileride yer üstüne trafo direk ve kabloları var üstad. Tesisata baktık bina girişine kadar sorun gözükmüyor. Yüksek ihtimal parazit emi harmonik veya buna bağlı sinüs sikintilari var gibi düşünüyorum

Son düzenleme:
sanırım parazitin kaynağı o trafo, yaydığı radyasyon sizin aletleri oldukça fazla etkiliyor. en kolay test yöntemi, müzik aletinizi bilgisayarınızı bulunduğunuz evden uzakta bir yerde denerseniz aradaki farkı görmüş olursunuz. eğer haklı çıkarsam çözüm yeni bir ev olacak.

sanırım parazitin kaynağı o trafo, yaydığı radyasyon sizin aletleri oldukça fazla etkiliyor. en kolay test yöntemi, müzik aletinizi bilgisayarınızı bulunduğunuz evden uzakta bir yerde denerseniz aradaki farkı görmüş olursunuz. eğer haklı çıkarsam çözüm yeni bir ev olacak.
Evet maalesef öyle başka evde denedim hiçbir sıkıntı yok. Ama o trafo bana tam ters cephede. Yani benden yaklaşık 30 metre ilerde ve ters yani etkiler mi o kadar bilmiyorum açıkçası. Gece saat 1-2 den sonra bariz düzelme oluyor. Dediğiniz gibi trafo olsa gecelerinde sorunlu olurdu. Bundan dolayı ya yüksek oranda kalitesiz elektrik yada sinuste birşeyler var. Bende sinusu düzeltmek için böyle bir yöntem denemek istedim ama AC/DC çevirip 800 watt civarı verebilecek bir aygıt bulamadım LED trafosu dışında

bu konuda fazla bir bilgim yok, yani o trafonun paraziti nasıl engellenir konusunda ama evinizi tekrar boyayınız yalnız yeni model markalarla değil, nalburdan içinde en çok üstübeç içeren boyayı isteyiniz. tamamen kuruduktan sonra normal boya ile istediğiniz rengi verirsiniz. dikkat üstübeç yüksek oranda kurşun içerir. tabii hala yasaklanmayıp kaldıysa

bu konuda fazla bir bilgim yok, yani o trafonun paraziti nasıl engellenir konusunda ama evinizi tekrar boyayınız yalnız yeni model markalarla değil, nalburdan içinde en çok üstübeç içeren boyayı isteyiniz. tamamen kuruduktan sonra normal boya ile istediğiniz rengi verirsiniz. dikkat üstübeç yüksek oranda kurşun içerir. tabii hala yasaklanmayıp kaldıysa
Bu boya fikrini arastircam teşekkür ederim iyi niyet ve yardımınız için

Televizyon görüntüsü olması gerektiği gibi net değil. Müzik aletlerim olması gereken netlikte ses vermiyor. Bilgisayarim olması gerekenden yavaş tepkiler daha gecikmeli. Mouse klavye dahil. Herşey olması gerekenden farklı çalışıyor
Evin müstakil ise kompanzasyon panosu kurmalısın evvela. Müstakil değilse daire içerisine kurmalısın. Muhtemelen dairendeki tüm elektriksel sorunların düzelecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evin müstakil ise kompanzasyon panosu kurmalısın evvela. Müstakil değilse daire içerisine kurmalısın. Muhtemelen dairendeki tüm elektriksel sorunların düzelecektir.
Hocam cevabınız için teşekkür ederim bunuda araştırmaya başladım bile.

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri