Led trafoların giriş beslemesine fiş takmak için, prizden gelen faz nötr'ü sabitleyen devre var mı?

Toprak kısmına dikkat edildikten sonra hiç bir sorun olmaz.

Benim önceden kullandığım bir led trafosu bu şekilde hasar almıştı. Faz nötr karışmıştı. (fişi ters takmıştım) Belki de başka bir şey yüzünden bozuldu ama ona denk geldi bilmiyorum. Şimdi yine başka bir led trafosunu fiş ile kullanacağım. Emin misiniz bir şey olmayacağına? O zaman neden faz nötr diye sokette belirtmişler?

Benim önceden kullandığım bir led trafosu bu şekilde hasar almıştı. Faz nötr karışmıştı. (fişi ters takmıştım) Belki de başka bir şey yüzünden bozuldu ama ona denk geldi bilmiyorum. Şimdi yine başka bir led trafosunu fiş ile kullanacağım. Emin misiniz bir şey olmayacağına? O zaman neden faz nötr diye sokette belirtmişler?

Piyasadaki led trafolarini smps olanlar terste taksaniz duzde taksaniz sonuçta iki şekilde de calisir. Bu cihazlarda faz ve nötr e özel bir bağlantı şekli yok.

O zaman neden faz nötr diye sokette belirtmişler?
yanlışlıkla sarı yeşil toprak kablosu bağlanmasın diye. yoksa fazla nötr yerlerini istediğin kadar değiştir hiç bir sıkıntı yaşamazsın.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri