Led trafoların giriş beslemesine fiş takmak için, prizden gelen faz nötr'ü sabitleyen devre var mı?

parun41

Üye
Merhaba, elimdeki makineyi kullanmak için led trafo kullanacağım. Taşıanabilir olacak, bu yüzden sabit beslemeye değil trafonun beslemesine kabllolu fiş takacağım. Yanlız her takacağımız yerde kontrol kalemi ile faz nötr kontrol etmektense, besleme önüne bir converter ac/ac tarzda devre varmıdır? Fişi tersde düzde taksak, led trafonun faz nötrüne doğru uçlar gelmesi için. Teşekkürler.

Özel bir devre yapmak mümkün. Hazırı var mı bilmiyorum.

sanırım arkadaşımız adaptör bağlantı yerindeki faz - nötr kısmına takılmış. değerli arkadaşım adaptörden çok karmaşık AC ile çalışan elektrikli aletlerde faz nötr fark etmez. ben bu güne kadar 2-3 alette faz değişimi yaptım (yaptırdım) oradaki bağlantı da sabitti yani fiş olayı filan yoktu.. dip not topraklamayı sakın karıştırma

Merhaba, elimdeki makineyi kullanmak için led trafo kullanacağım. Taşıanabilir olacak, bu yüzden sabit beslemeye değil trafonun beslemesine kabllolu fiş takacağım. Yanlız her takacağımız yerde kontrol kalemi ile faz nötr kontrol etmektense, besleme önüne bir converter ac/ac tarzda devre varmıdır? Fişi tersde düzde taksak, led trafonun faz nötrüne doğru uçlar gelmesi için. Teşekkürler.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/trafo-faz-nötr.117730/

Son düzenleme:
images.jpeg

220 V faz ve notr uçlarını görüyorsunuzya, bunları normalde Şebeke de faz notr kontrol edip bağlıyoruz ledleri bu şekilde çalıştırıyoruz. Ben bunu taşınabilir yapacağım o yüzden beslemeye fiş takıcam. Doğal olarak her gittiğim yerde şebekeyi kontrol kalemi ile kontrol etmek istemiyorum. Fişi taktığım zaman 220v girişe ters gerilim uygulayıp trafoya zarar vermek istemiyorum. Bu trafonun 220 faz ve nötr ü ters bağlayınca zarar görmeyeceğini ve dc kısımdan normal 12 volt alacağımı söylüyorsanız o şekilde deniyorum ozaman.

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri