LED TEKNOLOJİLERİ ve UYGULAMALARI

elektrofizikci

Usta Üye
Arkadaşlar merhaba. Burayı içinde led olan herşeyi paylaşalım diye açtım. Hayalgücümüzü genişletmesi açısından faydalı olacağını düşündüm. Her türlü led ürünü, makalesi, elektronik devre uygulamasını burda paylaşalım istedim. Led sektörü genç bir sektör ve yaşlanana kadar bundan bir çok kişi istifade edebilsin..sağlıcakla...

the most amazing RGB propeller clock ever seen

bu tarz bi teknolojiyi nokia nın bir modelinde kullandığını duymuştum. Arka kapağında 6 adet led... mesaj kısmına örneğin MERHAB yazıyorsunuz, havada sallıyorsunuz, havada yazıyı görüyorsunuz...

Mrb bana akvaryumun üst kapağına yapılabilen bir led tavsiyesi edebilirmisin.tşklr

üst kapağa mı monte edeceksin? sadece beyaz düşünüyosan 12v luk bir adaptörle (kaba hesapla 2,5- 3m ye kadar 12Volt, 1Amperlik yeter) yeteri kadar beyaz şerit kullanabilirsin. rengarenk olacak diyorsan yine yeteri kadar uzunlukta RGB dediğimiz çok renkli şerit led, bir adet animasyon kartı (sürücü) ve yine 12V luk adaptörle işini görürsün. Çok önemli olmamakla beraber akvaryum içine olacağı için dış mekan led yani silikon kılıflı led leri öneririm. sudan etkilenmezler. Fiyatlarda aşağı yukarı şu şekilde
Adaptör : maksimum 10 TL, tekrenk içmekan şerit led metresi 5 TL, RGB 8 TL. dış mekan ledlerin fiyatı hakkında bilgim yok açıkcası, kullanmadığım için. Animasyon kartkarıda 10 TL den başlar devam eder....sağlıcakla

önerilerin için teşekkür ederim.vet üst kapağa monte etmeyi düşünüyorum.şerit led yapacağımda oksitleme olur veya yapışkanları çıkar diye çekiniyorum.Sadece beyaz led yapacağım.akvaryum için üretilmiş özel bişey bulunurmu acaba su ve nemden etkilenmiyecek.iyi çalışmalar

hocam akvaryumda şerit led kullanmanızı pek tavsiye etmem önünde koruyucu bir cam yada mika tarzı bir ürün yok ise heleki hiç tavsiye etmem bildiğiniz silikonlu şerit led bembeyaz yosun tabakası bağlıyor bir süre sonra yapışkanı nemden dolayı bırakıyor onun yerine led flouresan tavsiye edebilirim.

anladım çok teşekür ederim iyi çalışmalar...

geçen işyerinde birinde vardı, cam tüp içinde iri iri mavi ledler , kibarda duruyordu, akvaryumcuları bir gez istersen...sağlıcakla...

malumunuz istanbul da ki evlerin bir çoğu (yeni yerleşim yerleri hariç) güneş alamamakta. bizim salon da öyleydi, sürekli lamba açık kalıyordu.. bende led döşedim gitti, sürekli açık şimdi... sağlıcakla...

bunu yaptıktan sonrada aklıma şu geldi: kartonpiyer imalatçısı olsaydım, kartonpiyere gömülü ledler dizerdim. elektronik, trafosuz adaptörü de gömerdim içine, normalde olan lambanın duyuna paralel bağlardım...

bu arada yeni yıla usta üye olarak girdim, teşekkürler :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri