Led tabela

Eczane'nin Çift taraflı E tabelası var. kartı haşat olmuş yanmış pic ne var ne yok gidik ama ledleri sağlam ben bu ledleri direk yansın istiyorum fakat nasıl yapıcam direnç vs. durumlarını bilen varsa sevinirim.
WhatsApp Image 2021-04-12 at 21.27.12 (1).jpeg

"direk" değil , direkt = doğrudan demektir, aç bak kaç tane led var seri paralel hesapla voltaj amper hesabını yap uygun bir adaptör- trafo tak doğru bağlantı ile direkt yakarsın

SAVE_20210412_233025.jpg

"direk" değil , direkt = doğrudan demektir, aç bak kaç tane led var seri paralel hesapla voltaj amper hesabını yap uygun bir adaptör- trafo tak doğru bağlantı ile direkt yakarsın
Toplamda 8li grup var.
5'li gruptan her grupta 135 LED var.
Diğer 3'lü grup ise
1. Grupta 156
2.grupta 164
3.grupta 172 adet LED var ve bu bı tarafı benim tabelam çift taraflı bunun hesabını nasıl yapmalıyım😔

Moderatör tarafında düzenlendi:
Temel mantik.

Pic ile bir grup led sürülüyor ise o ledler bir transistor ile sürülmüştür. Sizin yapacağınız iş cok basit. Sürücü transistorun emetor ile collector bacaklarını kısa devre edeceksiniz. Bu kadar. Sonra fişe takin yansin.

Temel mantik.

Pic ile bir grup led sürülüyor ise o ledler bir transistor ile sürülmüştür. Sizin yapacağınız iş cok basit. Sürücü transistorun emetor ile collector bacaklarını kısa devre edeceksiniz. Bu kadar. Sonra fişe takin yansin.
Direnç kondansatör vs. Kullanmıyıcammı peki

Bu tabela nasil calisiyor? 220 voltta düşürücü adaptor varmi ? Islemci transistor devrelerim görelim. Calisma mantığını anlayalim sizi yönlendirelim.

Devreye ait bir kaç net parcalarin göründüğü anlaşılır sizinde anlatiminizla sekillendirirseniz iyi olur.

Duz olarak ledler yansin animasyon olmasın derseniz herhangi bir sey eklemeniz gerekmeyebilir.

Devre kartının altını göremiyorum ama ,

Devreden pic işlemci olan kısmı yanan parçaları sökün.

Sagdaki bu508 transistorlerin deneme için birinin emetor collector bacaklarını kısa devre edip 220 enerji verin. Ledlerin o transistorle beslenen kismi yanması lazim.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri