Led Sigortası Bağlama

Bilal8098

Üye
İyi geceler. Arkadaşlar şekildeki panoya 220 V led bağlıycam. Faz, nötr kablo aldım. Normalde mavi nötr biliyorum ancak bazen ilk kurulumda elektrikçiler yanlış bağlayabiliyor. Açıkçası kabloları kontrol kalemiyle kontrol etmedim elektrik var mı diye. Sigortaya iki Fazı bağladıktan sonra nötrü mavi kablolara mı bağlayayım şimdiden teşekkür ederim
20190529_150659.jpeg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Nötr sağ tarafta bantlı olan kablo. Ama yinede tahmini iş yapmamak gerekiyor bir ölçü aleti yardımı ile kontrol etmek en doğrusu olacaktır.

Memocan bantlı mavi olanlardan herhangi birini kontrol edip kullanabilir miyim

Elektrik işini "ELEKTRİKÇİYE" bırakınız...!
Aksi halde istenmeyen sonuçlara maruz kalabilirsiniz.

Panoda kaçak akım rölesi yok. Bir elektrikçi çağır hem o panoyu toparlasın, hem kaçak akım koruma rölesi taksın hemde istediğin ledi.
Çevremde elektrikçiye ne gerek var ben hallederim diyerek elektrik işini kendi halletmeye çalışmak isteyen, çarpılarak kazayı ucuz atlatanlar ömür boyu sakat kalan ve mevta olan tanıdıklarım var (Bunların içinde mesleki ehliyeti olanlarda var !).

Mesleki ehliyeti olanların yaptığı iş sigorta kutusu fotoğrafindan belli. Türkiye'de işinin hakkını veren yok.

Berber berbere benzer ama başın Allah'a emanet .

Her işin farklı farklı uzmanlık alanları ve bu işleri icra eden çalışanları vardır.
Bir işimizi emanet ettiğimiz kişi ne kadar uzmanım da dese biz yine de tedbirli ve dikkatli olmalıyız.
Her uzmanım diyene güvenmemeliyiz.
Yoksa emanet ettiğimiz kişi malımızı da canımızı da tehlikeye atabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri