Led projektör hakkında sorun ve bilgi

Selamun aleyküm üstadlar.
10 adet 50watt değerinde led projektör aydınlatma sistemi yaptım. Fakat bir sorunum var ve çözemiyorum. Aydınlatma tesisatı yeni sıfır çektim. Aydınlatmalarım gün içinde gayet güzel çalışıyor fakat sorun şudur ki ertesi gün gelip projektörleri açmak için anahtara bastığım zaman sigortayı attırıyor. Sonra gidip sigortayı açıyorum. Tekrardan projektörlere enerji veriyorum ve gün içinde sıkıntısız çalışıyor. Sebebi ne olabilir?
Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
tahmin yürütüyorum..

led projektörler içinde besleme devreleri basit yapıyorlar genelde, direkt 220v ile beslerler, arada entegreli sistem olur led sabit akımını versin diye.

sabah geldiğinizde bu besleme kondansatörlüyse, sabah tamamen boş olur ve sabah ilk açışta kısa devre etkisi yapar, bu durumda on tanesi birden sigorta attırabilir..

Selamun aleyküm üstadlar.
10 adet 50watt değerinde led projektör aydınlatma sistemi yaptım. Fakat bir sorunum var ve çözemiyorum. Aydınlatma tesisatı yeni sıfır çektim. Aydınlatmalarım gün içinde gayet güzel çalışıyor fakat sorun şudur ki ertesi gün gelip projektörleri açmak için anahtara bastığım zaman sigortayı attırıyor. Sonra gidip sigortayı açıyorum. Tekrardan projektörlere enerji veriyorum ve gün içinde sıkıntısız çalışıyor. Sebebi ne olabilir?
Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

fotosunu yayınlamanız . daha fazla net açıklayıcı bilğiler verilmeli !!!

Kablo kesiti? Toplam kablo metrajı? Sigorta tipi ve amperajı?
Kablo toplamda 20 metre.
Sigortadan anahtara gelen kablo kesidi 1.5 var olanı kullandım anahtardan projektörlere giden 2.5 elimde o vardı kablo almak istemedim. Sigorta yanlış hatırlamıyor isem b6 amperaj da toplamda yalnış hedaplamadım ise 4.5. Saygılar.
Sigorta C tipmi ?Değilse,değiştirin.
Kontrol edeceğim.
Saygılar.
tahmin yürütüyorum..

led projektörler içinde besleme devreleri basit yapıyorlar genelde, direkt 220v ile beslerler, arada entegreli sistem olur led sabit akımını versin diye.

sabah geldiğinizde bu besleme kondansatörlüyse, sabah tamamen boş olur ve sabah ilk açışta kısa devre etkisi yapar, bu durumda on tanesi birden sigorta attırabilir..
Güzel bir açıklama sağolun. Bunun önüne nasıl geçebilirim.
fotosunu yayınlamanız . daha fazla net açıklayıcı bilğiler verilmeli !!!
Fotoğraf elimde yok fakat bir şeöa

50w Led çalışma akımı 250mA civarındadır 10 tanesi 2,5A yapar ancak ilk devreye girme anında fazla akım çeker o nedenle @sami inci abimizin C tipi sigorta tavsiyesi yerinde.

Not: Sigortayı açma kapama anahtarı olarak kullanmayınız.

led projektör bağlantı şema yayınlayın ve tüm bağlantıların şemasını . ( tümü )
kullanılan malzemeler tümü = kablo ? ve siğorta değerleri tipi vs gibi .
50 wattlık led projektör projektör kaç voltta çalışıyor ?
kaç volt enerji girişi ve son led projektörden ölçümler .
kaç amper çektiğini ampermetre ile ölçüm ilk ve son led projektörden ölçümler .
atan siğorta tek led projektörlere mi ? bağlı . ( diğer cihaz veya cihazlar ? )
led projektör soğutucu bağlı mı ? vs gibi .+ termal macun .
siğorta ve led projektörlar vs gibi kablo bağlantı sorunu olabilir ısınma ( temas sorunu gevşeklik )

aydınlatıcı bilğiler ve araştırma yapmanız .

Merhabalar ben de full spectrum 100 watt LED projektör aldım. Fiş bağlantısını yaptım, doğrudan prize bağlayınca sıkıntı yok. Fakat arada bir uzatma kablosuna bağladığım zaman 20 saniye sonra projektör göz kırpmaya başlıyor, pırpırlı yanıyor. Farklı farklı uzatma kablolarında deniyorum 2 metre 10 metre 5 metre 3 metre.... Hepsinde aynı sorunu yaşıyorum. Kaliteli üçlü ve kablolar da denedim, yine uzatma yaptığım zaman bu problemi aşamadım. Neden olabilir sizce?

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri