Led li Fener Batarya Şarjı Kendi Kendine Bitiyor

porajmos

Üye
Öncelikle merhaba

Dokunmatik olarak 3 kademede yanan ve bataryayla çalışan bir led modül sürekli en yüksek seviyede yandığında tam şarj ile yaklaşık 3- 4 saat yanıyor.Yine tam olarak şarj edip 10 dk çalıştırıp kapatınca, kapalı olduğu halde şarjı bitiyor.

bu durumun nedeni ne olabilir.

marka, model, pil kapasitesi, kaç yıllık? gibi bilgileri de paylaşsaydınız daha güzel cevap alırdınız. büyük olasılık pillerin ömrü bitmiştir yenilemek gerekir. eğer devre üzerinde veya şarj biriminde bir arıza yok ise.

Şunu yapın.

Pili devreden ayırın. Araya bir smpermetre bağlayın.

Önce cihaz çalışırken çektiği akımı ölçün kaydedin.

Sonra cihazin kapalı olduğu konumda akımı ölçün kaydedin.

Cihaz kapalı iken çok çok düşük bir akim çekmesi yada cekmemesi gerekir. Bu noktada akim cekiyor ise bu fenere ait kartta sikinti vardır demek oluyor.

3.7 volt 1800 mAh Lİ-ion Pil ve bir çevirici ile dokunmatik devresi bağlı.Dokunmatik devresi 12 volt ile çalışıyor.

Şunu yapın.

Pili devreden ayırın. Araya bir smpermetre bağlayın.

Önce cihaz çalışırken çektiği akımı ölçün kaydedin.

Sonra cihazin kapalı olduğu konumda akımı ölçün kaydedin.

Cihaz kapalı iken çok çok düşük bir akim çekmesi yada cekmemesi gerekir. Bu noktada akim cekiyor ise bu fenere ait kartta sikinti vardır demek oluyor.

200 ma akım çekiyor.Farklı kartlarda denendi.

Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme:
3.7 volt 1800 mAh Lİ-ion Pil ve bir çevirici ile dokunmatik devresi bağlı.Dokunmatik devresi 12 volt ile çalışıyor.

200 ma akım çekiyor.Farklı kartlarda denendi.

Teşekkürler şimdiden.

Ben anlamadım.

Bu 200 ma akımı led çalışırken mi yoksa kapalı ilen mi çekiyor?

Sizden iki değer olcmenizi istedim ama 200 ma değeri geldi. Neyi nasıl olctunuz anlamadım.

Ben anlamadım.

Bu 200 ma akımı led çalışırken mi yoksa kapalı ilen mi çekiyor?

Sizden iki değer olcmenizi istedim ama 200 ma değeri geldi. Neyi nasıl olctunuz anlamadım.
pardon.devre kapalı ve açık iken çektiği akım 200 ma.

Devre kapalı iken de 200 ma akim cekiyor ise o devre sorunlu. Devre kartında yada kablolamada kısa devre var. Bu kadar akimla kart ısınıyor olmali. Kontrol edin.

Devre kapalı iken de 200 ma akim cekiyor ise o devre sorunlu. Devre kartında yada kablolamada kısa devre var. Bu kadar akimla kart ısınıyor olmali. Kontrol edin.
kontrol edip yazacağım.teşekkür.

Merhaba

Tekrardan test akımlarını yazıyorum.

pil : 3.7 volt ve 1800 mAH

3 tane devre var.Birinci devre pili şarj ediyor, ikinci devre pil gerilimini 12 volta yükseltiyor, üçüncü devre ise dokunmatik devresi.

1. ve 2. devreyi çıkartıp gerilim kaynağıyla 12 volt besleyip akımı ölçünce dokunmatik devresi KAPALI 60 mA akım çekiyor.Ledleri yakınca 700 mA akım çekiyor.
1. ve 2. devreyi gerilim kaynağına bağladığımızda bir akım çekmiyor.

3 devreyi 1. ve 2. devreye bağlayıp gerilim kaynağıyla beslediğimizde KAPALI100 mA akım çekiyor. Ledleri yaktığımızda 700 mA akım çekiyor.

Dokunmatik devresi 3 kademeli.Standaby konumunda bekliyor olmalı ama bu 60 mA de fazla değil mi.Akımın daha düşük olması gerekmiyor mu.

Devrelerde biri ısınmada yok.

Son düzenleme:
60 mA akim fazla. Sizin butonun bagli oldugu kademe yada Mode entegresi arızalı muhtemelen.

Devre incelenmeli.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri