Led lazer yapımı

merhaba eskışehirde olsam resmını çekıp gonderebılırdım bugun gunum çok guzel geçtı teknik kişi olarak malatyada aslan trafoya gıttım sağolsun fabrıkada ilgilendıler adamlar teknolojiyo 4x4 uygulamışlar trafo sarımı makıneler ful otomatık el değmeden trafo sarılıyor gunluk trafo üretımı 10-15 bin gormeseydım ınanmazdım yoruldum ama değdi sıparış verdım 200 adet toplam 600 tl 2 watt 2x12 volt kapalı tıp trafo
bir makına hoşuma gıtti makıne 0.035 mm telden trafonun primer bobınını sarıyor tam otomatık kaç spir olduğunu sayıyor çıkış pinlerıne el değmeden lehimlıyor muthiş bişey adamlar yurt içine verselerde asıl muşterılerı almanlar aldıkları trafolara kendı markalarını vurup sattıyorlar

merhaba eskışehirde olsam resmını çekıp gonderebılırdım bugun gunum çok guzel geçtı teknik kişi olarak malatyada aslan trafoya gıttım sağolsun fabrıkada ilgilendıler adamlar teknolojiyo 4x4 uygulamışlar trafo sarımı makıneler ful otomatık el değmeden trafo sarılıyor gunluk trafo üretımı 10-15 bin gormeseydım ınanmazdım yoruldum ama değdi sıparış verdım 200 adet toplam 600 tl 2 watt 2x12 volt kapalı tıp trafo
bir makına hoşuma gıtti makıne 0.035 mm telden trafonun primer bobınını sarıyor tam otomatık kaç spir olduğunu sayıyor çıkış pinlerıne el değmeden lehimlıyor muthiş bişey adamlar yurt içine verselerde asıl muşterılerı almanlar aldıkları trafolara kendı markalarını vurup sattıyorlar
Merhabalar Ustam, Eskişehir'e uğramış olma ve resim çekmiş olma ihtimali avr mı bugüne dek lütfen ekler misiniz?

Merhaba arkadaşlar...

Bol bol resimli led lazer yapımını anlatacağım. Yazıdan çok resim görebilirsiniz. Led diyot ile basit düşük güçlü yakıcı gücü olan yaklaşık 250-300 mw optik çıkış gücü olan bir lazer ve led fener ikisi bir arada. Umarım el yapımı projemi beğenirsiniz.

Resimlerle devam..

İlk resim lazer diyotum

Ekli dosyayı görüntüle 82244

Diyot ve axiz optik modül

Ekli dosyayı görüntüle 82245

elektronik parçalarım.. Çalışma masam ( dediğime bakmayın yemek masamızı kullanıyorum bu yüzden evden kovulacağım kesin yakında :( :( )

Ekli dosyayı görüntüle 82246

Ledin lehimlenmesi ve izolasyonu ( bacakları çok ince ve birbirine yakın )

Ekli dosyayı görüntüle 82247

Alüminyum soğutucu ve lazer modülü

Ekli dosyayı görüntüle 82266

axiz modulun soğutucuya montajlanmış hali

Ekli dosyayı görüntüle 82248

pcb ve pilleri tutturucu yaylar..

Ekli dosyayı görüntüle 82249

Piller ve batarya kutusu

Ekli dosyayı görüntüle 82250

Projemde sadece lazer değil led fenerde olacak. Resimde 1 watt led lambayıda görüyorsunuz.

Ekli dosyayı görüntüle 82251

Devam..

Ekli dosyayı görüntüle 82252

Ekli dosyayı görüntüle 82253

Ekli dosyayı görüntüle 82254

The LM317 driver led lamba için akım sınırlayıcı sürücü

Ekli dosyayı görüntüle 82255

lehimlemelere devam

Ekli dosyayı görüntüle 82256

Lazer sürücü devresini 2 kademeli olarak dizayn ettim. birinci kademede 135 ma de ikinci kademede ise 400 ma güçte çalışıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 82257

Emniyet diyodu ve kapasitör

Ekli dosyayı görüntüle 82258

ve sonunda tüm kabloları lehimledim ve teste hazır.

Ekli dosyayı görüntüle 82259

üst kapağı kapatıyorum. 2 tane güvenlik anahtarı var. biri açma kapama diğeri ise güç kademelerinin anahtarı siyah olan led fenerin anahtarı

Ekli dosyayı görüntüle 82260

Ekli dosyayı görüntüle 82261

ilk çalıştırma 135 ma güçte

Ekli dosyayı görüntüle 82262

400 ma de testim. Lazer demetini havada görebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 82263

Ekli dosyayı görüntüle 82264

Ekli dosyayı görüntüle 82265

Umarım beğenirsiniz veya örnek teşkil eder. :D :D
Serkan bey iletişim numarası alabilirmiyim

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan