Led lazer yapımı

hocam tahtaya resim yazmak için lazere ihtiyacım var değerleri ne olmalı kaç mw hangi nm değerinde olmalı

Dostum ,

658 - 660 nm dalga boyu ve 1000 mW ( miliwatt ) yani 1 watt bir lazer ile gectigimiz yillarda bir arkadasim ahsap yakmak icin cihaz yapmisti. Ben bu guce cikmadim. Su an yaptigim lazer 250 - 300 mW optik cikisi var rengi koyu olan nesneleri cok rahatlikla yakiyor.

Degeri kesinlestirmek icin bu ozellige sahip hazir urunler var onlarin ozelliklerine bakabiliriz dostum.

Teşekkür ederim
o arkadaşınızla iletişime geçme şansım varmı ya çok isterdim
https://www.facebook.com/omer.anar.7906

dalga boyu çok önemlimi 500mw almayı düşünüyorum
sadece ince bir tahtaya karartma ile resim çizecek

Son düzenleme:
arkadaşlar aklinizda bulunsun pleksigilas malzemeyı en ıyı yapiştıran kloroform pahalı bişeyde değil litresı cam şişede verıyorlar kımyasal madde satanlar 4 tl tek dıkkat edılmesı gereken aninda buharlaşiyor solumamaya dıkkat ciğerlerın baş duşmanı

Bunu pleksiyi aldığım reklamcıda söylemişti nasıl keseceğimi ve birleştireceğimi sormuştu. O zaman öğrendim. Ayrıca kloroform bayıltıcı etkiside var diye biliyorum.

serkan ustam evet aynen dedığın gıbı yanlız yapiştırmasıda çok mukemmel

bir başka yontem isitip şekıllendırmek onu ben beceremedım açıkcası :)

ısıtıp şekillendirmeyi ben pvc boruda gördüm. kesip ısıtınca kağıt gibi oluyor. Plekside çok düzgün şekil istenirse uygulanacak sıcaklık iyi kontrol edilmeli ve homojenize verilmeli yoksa deforme oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri