Led Lambalarda Sorun

LED driver üzerindeki kondansatörden başka bir şey aklıma gelmiyor.

xyzelektronik arkadaşımız aslında güzel anlatmış ancak bu LED aslında direk Şebeke ile çalışmıyor. arada driver var.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
wolf kardeş senin yaptığın devrede fişi çektikten sonra bir süre yanma sözkonusu ve bu kapasitlerin bir süre dolu kaldığını gösteriyor. bizim üzerinde konuştuğumuz devrede ise sürekli bir yanma söz konusu. bunu iyi ayırmak lazım.

zulfo yazısında birsüre sonra sönüyo gibi bişiler yazmamış ve önceden olmuyodu demiş. şimdi diyelim kondansatörden, peki niye daha önceden yapmıyodu ve birsüre sonra sönüyo diye de bir yazı yazmamış. Burada bir mantık karmaşası var.

yukada bır arkadaşin yorumladığı gıbı faz anahtarlanmıyor devrede notr anahtarlanıyor bu durumda led lambalar sadece kendı işiğini uretır yanı kendını karanlıkta gosterır tam olarak sonmesı için faz ucunu anahtarlaması lazım arkadaşin akkor veya enerjı tasarrufluda bu arıza gorunmez

selam arkadaslar herhalde cozunu bulduk dediginiz gibi pirizlere bali lan camasir makinesinin fisini cektim simdi ledlerdeki kapatdigim zaman yanmiyor ama neden boyle birsey yaparki camasir makinesi anlamadim tesekkurler ilginiz icin

selam arkadaslar herhalde cozunu bulduk dediginiz gibi pirizlere bali lan camasir makinesinin fisini cektim simdi ledlerdeki kapatdigim zaman yanmiyor ama neden boyle birsey yaparki camasir makinesi anlamadim tesekkurler ilginiz icin
Senin nötür hattın zayıf olabilir.
Nötür ile topraklama arası 3 voltu geçmemesi gerekiyomuş, bunu kontrol et.
Nötür kablo kesiti küçük kalıyo olabilir. Daha kalın kablo çekebilirsen çek.

kondansötörlerde kalan elektrik akımları led lerin hafif de olsa yanmasına sebeb olur..

wolf4503 arkadaşıma katılıyorum...

. şunları deneyin

1) duya 25 w lık bir normal ampul takın Bakım ampulun flemanı hafiften kızarıyor mu ???

2) diger odalara led taktıysanız onlardada hafiften yanma var mı ? yoksa diger odadan led lambayı söküp oglunuzun odasına takın eger hafiften yanıyorsa faz sızma yapıyordur.anahtarınızda bozuk olabilir elektriği sızdırıyordur..

evet kizin odasindada hafiften yanma vardi ona 20volt ampul taktim avize 2led 1normal ampul takili hafiften yanma yok simdi
ama arkadaslar bu hafiften yanmalar eve zarar verirmi elektirik sayacini nasil etkiler kar yapalim diye zarar yapmayalim bu ledleri oncedende dedigim gibi ebay dan yani cinden almistim birazda kalite farki varmidir yok sa butun ledler aynimi tesekkurler

Kapasite kaynaklı klasik basit sorunla benim izah ettiğim kompleks sorun ayrı şeyler arkadaşlar. Her neyse artık saygılar.

elektirik saatindeki yani tablodaki butun notru leri kontrol mu ettireyim sizin dediginiz deyimleri pek anlamiyorum biraz kalin kafa liyim galiba neleri kontrol ettirmem gerekir vede eve zarar verirmi ilgileriniz icin tesekkurler arkadaslar

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri